• Zapraszamy!

     • 18 stycznia 2019r. o godz. 17:00 odbędą sie zebrania wychowawców z rodzicami.

     • Edukacyjna ekspozycja PGE Giganty Mocy

     • Dnia 11 stycznia  2019r.   uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej  i trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Dobrzelowie zwiedzali edukacyjną ekspozycje PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.

      Edukacyjna ekspozycja PGE Giganty Mocy w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Multimedialna ekspozycja skierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, w tym dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi. Ideą ekspozycji jest ukazanie naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną.

      Odwiedzający  ekspozycję  uczniowie przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerują po dnie morza i odwiedzają las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Najaktywniejsi odwiedzający eksperymentują w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu oraz podziwiają szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Ponadto ekspozycja PGE Giganty Mocy w sposób interaktywny ukazuje dzieje powstania bełchatowskiej kopalni i elektrowni oraz najnowszą historię Bełchatowa, ukazaną w kontekście działalności bełchatowskiego zagłębia górniczo-energetycznego.

      Ekspozycja , prezentacje, a przede wszystkim  przeprowadzone doświadczenia  z zakresu fizyki  i zjawisk elektryczności  cieszyły się wśród młodzieży szerokim zainteresowaniem.

     • „A światłość w ciemności świeci”

     • W tym roku dzieci i młodzież naszej szkoły przedstawiła jasełka pt: „A światłość w ciemności świeci”.

      Jest to pełna humoru opowieść o pochodzeniu szopki i narodzeniu Jezusa.

      Występ wzbogacony został o kolędy i pastorałki naszego szkolnego chóru.

     • Zapraszamy

     • 18 grudnia 2018r. o godz. 17:00 odbędą sie zebrania wychowawców z rodzicami.

     • 37 rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego

     •  Nasza szkoła w tym roku była gospodarzem gminnych obchodów 37 rocznicy Wprowadzenia Stanu Wojennego.

       W obecności wielu szanownych gości, w tym wójta gminy Bełchatów Konrada Koca, nasi uczniowie

      zaprezentowali przedstawienie pt. "W imię miłości zapalmy lampkę solidarności".

     • Rekrutacja uzupełniająca

     • Gmina Bełchatów ogłasza
      rekrutację uzupełniającą dla uczennic i uczniów z kl. III gimnazjalnej
      w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie

      w związku z powstaniem wolnych miejsc na zajęciach dodatkowych
      w ramach trwającego projektu

      „Gimnazjum nowych horyzontów”


      1.08.2017 – 30.06.2019


      Rekrutacja obejmuje zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z kompetencji kluczowych:


      * język angielski – 1 wolne miejsce

      * matematyka - 1 wolne miejsce

      * chemiczno – fizyczne - 1 wolne miejsce

      * biologiczno-geograficzne - 1 wolne miejsce

      Uczennicom i uczniom zapewniany jest dodatkowy transport do domu.

      Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane będą w szkole do 29.11.2018 r.

      Udział w projekcie jest bezpłatny.


      Bliższe informacje można uzyskać w szkole lub Biurze Projektu (Urząd Gminy Bełchatów, 97 – 400 Bełchatów, ul. Tadeusza Kościuszki 13, Pok. nr 44, tel. (44) 632 52 11 w. 44, e-mail: projekty@ugbelchatow.pl).


     • Sto lat niepodległości

     • 9 listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem świętowania obchodów

      stulecia odzyskania niepodległości. O godzinie 10 zostało

      zaprezentowane  przedstawienie zatytułowane "Sto lat niepodległości". O

      godzinie 11.11, w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej", uczniowie wraz

      z nauczycielami zebrali się na szkolnym boisku i odśpiewali 4 zwrotki

      "Mazurka Dąbrowskiego", a następnie utworzyli flagę państwową.

     • Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej

     • Po raz szósty już w Szkole Podstawowej w Dobiecinie odbył się Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej im. Janusza Głuchowskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Borowiec i Karina Klewin z kl.5A, Alicja Stasiak kl.5B i Zuzanna Stępczyńska kl.6.

     • Zapraszamy

     •  6 listopada  godz. 17:00  odbędą sie zebrania z wychowawcami.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W miniony piątek (12 października) w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły  zostali obdarowani orderami zasług. W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała dyrekcja naszej szkoły oraz zaproszeni goście.  

      Ponadto społeczność uczniowska powiększyła się o grono pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia klasy pierwszej dokonał pan dyrektor symbolicznym dużym ołówkiem. Nim to się stało uczniowie musieli wykazać się swoimi umiejętnościami muzycznymi i artystycznymi, dzięki czemu udowodnili, że są już gotowi podołać szkolnym obowiązkom.

      Jak co roku w Dniu Edukacji Narodowej obchodzimy również święto Patrona naszej szkoły. Jan Brzechwa towarzyszy nam na każdym etapie edukacji, dlatego uczniowie klasy V i VI mieli okazję zaprezentować „artystycznego ducha” naszej placówki. 

      Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy

      tylko jasnych chwil, uśmiechu na co dzień i dumy z talentów, które rozkwitną dzięki Wam. Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym świadectwie.

     • Zapraszamy

     • W dniu 2 października w godz. 17:00 - 18:00 odbędą sie konsultacje z nauczycielami.

     • Narodowe Czytanie

     • Zainaugurowana przez Parę Prezydencką  tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.

      Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

       

      W zamyśle inicjatorów Narodowego Czytania było propagowanie polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Co roku we wrześniu odbywało się publiczne odczytywanie obszernych fragmentów dzieł, również w środkach masowego przekazu. Można je było usłyszeć na ulicach, w parkach, na placach, w szkołach, bibliotekach, domach kultury. W wydarzeniu brali udział politycy, aktorzy, dziennikarze. 

      Przedwiośnie – powieść polityczna Stefana Żeromskiego wydana w 1924.

      Powieść składa się z trzech części: „Szklane domy”, „Nawłoć”, „Wiatr od wschodu”. Opowiada o życiu Cezarego Baryki, reprezentanta młodego pokolenia, urodzonego i wychowanego w Baku, przyjeżdżającego do odrodzonej po I wojnie światowej Polski.

      Tytuł utworu ma charakter metaforyczny. W dosłownym rozumieniu przedwiośnie to okres pośredni pomiędzy zimą a wiosną, w którym mimo panujących niskich temperatur i zalegających pokładów śniegu ukazują się pierwsze oznaki powrotu przyrody do życia. Przenośne znaczenie zaś można rozumieć jako czas, w którym kształtowało się państwo polskie po okresie zaborów, zaś w kraju panował niepodległościowy entuzjazm.

      Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Narodowe Czytanie”, prowadzonej pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który tymi słowami zachęcał Polaków do lektury:” Będzie to znakomita okazja, by wspólnie zastanowić się nad znaczeniem  i rolą, jaką na przestrzeni dziesiątków lat lektura ta  odgrywała w licznych debatach nad kształtem naszej Ojczyzny. Raz jeszcze będziemy mogli przekonać się o tym, że nasza wielka literatura stanowi integralną część narodowej kultury.”

       

      Zwyczajem lat ubiegłych akcja została przeprowadzona na terenie naszej szkoły , a do wspólnego czytania zostali zaproszeni uczniowie klas IV – VIII oraz III klasa gimnazjum wraz z panem Dyrektorem  Tomaszem Piotrowskim , Panią Wicedyrektor Beatą      Walenczak –Frukacz i Gronem Pedagogicznym. Następnie obszerny  fragment z powieści Stefana Żeromskiego  przed publicznością szkolną  zaprezentowali uczniowie klasy ósmej w składzie : Emilia Zgid, Aleksandra Stasiak , Sebastian Sapela. Za przygotowanie i zainicjowanie  całej akcji oraz oprawę artystyczną dziękujemy : Pani Lidii Zarembie , Natalii Rzewnickiej i Agnieszce Karpińskiej.

       

       

     • Nowy rok szkolny 2018/2019

     • W naszej szkole znów tętni życie, zaczynamy nowy rok szkolny 2018/2019.

      Życzymy naszym uczniom wielu sukcesów i miłych chwil w towarzystwie szkolnej społeczności.

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

     • Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września o godz. 9:00.

      Dowozy:

      Wielopole I - 8:00

      Huta I - 8:07

      Wielopole II - 8:12

      Helenów - 8:20

       

      Zawady - 8:30

      Kałduny - 8:35

      Zawady 8:40.

     • Wakacje !!!

     •  Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

      Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

      Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci pełni sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne 

     • Wakacje czas zacząć!

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w piątek 22 czerwca w sali gimnastycznej dla klas 0 - 3 i 4 - 7 oraz klas gimnazjalnych.

     • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

     •  Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie.

      8.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 0 - 3 na sali gimnastycznej

      9.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4 - 7 i odziałów gimnazjalnych na sali gimnastycznej

     • Parada Wolności dla Ziemi

     • Parada Wolności dla Ziemi z ekologicznymi transparentami przygotowanymi przez uczniów, przeszła w dniu 15

      czerwca ulicami miasta. Parada była elementem „Powiatowego Dnia Ziemi 2018”, organizowana przez Starostwo

      Powiatowe w Bełchatowie w którym udział brało 40 placówek z terenu powiatu bełchatowskiego. Z naszej szkoły

      brali udział uczniowie z klasy IIIb z wychowawczynią Dorotą Pastuszką, rodzicami oraz z panem Bogusławem

      Wenclem zapalonym pszczelarzem i przyjacielem szkoły. Nasze przewodnie hasło to: „CHROŃMY PSZCZOŁY,

      A ŚWIAT BĘDZIE WESOŁY”. Impreza była bardzo udana.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie w Bełchatowie
   • dobrzelowszkol@interia.pl
   • 44 635 90 32
   • ul. Górna 7 97-400 Bełchatów
 •               Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 53806