• Święta Wielkanocne

• W środę 28.03.2018r. w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 🐰🐰🐰.Uczniowie kl. IIIa i IIIb podczas przedstawienia nawiązali do tradycji i obrzędów wielkanocnych 🐣🐰🍴. Wprowadzili wszystkich gości w świąteczną atmosferę oraz przypomnieli co to znaczy śmigus-dyngus💧💧💧. Na zakończenie uczniowie zatańczyli Trojaka.

• Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 28.03.2018 odbył się kolejny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie powiatowym naszą szkołę reprezentowała Klaudia Kołasińska.

Gratulujemy!

• Jesteśmy cyfrowobezpieczni

• W dniu 22 marca w naszej szkole odbyło się szkolenie i warsztaty dla uczniów i nauczycieli, krórych tematem przewodnim było zapewnienie bezpieczeństwa w internecie.

• Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Lekkoatletyce

• Wczoraj w Spale o najlepsze wyniki walczyli uczniowie Szkół Podstawowych a dziś Gimnazjaliści. Naszą szkołę reprezentowali :Emil Sztark, Jakub Szczepka, Jakub Dziekanski, Filip Dziekanski, Kacper Jeziorny i Adam Wróblewski. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, a Emil Sztark w biegu na 60 m z czasem 7,99 zajął VI miejsce. Gratulacje 🎊 😃 😀

• Witaj WIOSNO!!!

• Witaj wiosno! 😁😊😀 pod tym hasłem Szkoła w Dobrzelowie spędziła dziejszy dzień. Uczniowie, którzy w tym dniu nie wybrali się na słynny Dzień Wagarowicza uczestniczyli w zabawach związanych z Dniem Wiosny. Dla młodszych uczniow były to wyzwania z kodowania, a Ci starsi tworzyli piękne marzanny, bawili się w kalambury, jaka to melodia oraz wszyscy razem wybieralismy najpiękniejsza szkolną panią wiosnę 🤗🤗🌻🌼🌈

• "Młodzież zapobiega pożarom"

• W dniu 21.03.2018r. w Kurnosie Drugim odbyły się Eliminacje Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: w pierwszej grupie wiekowej Mikołaj Pietruszka i Grzegorz Olszewski oraz w II grupie Klaudia Kołasińska i Karolina Kościańska.

Do Eliminacji Powiatowych zakwalifikowała się Klaudia Kołasińska zajmując II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszej uczennicy!

• Lekcja WF z PGE GKS Bełchatów

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja WF, bowiem przeprowadzili ją Mikołaj Bociek i Paweł Lenarcik, zawodnicy PGE GKS Bełchatów. W tych wyjątkowych zajęciach uczestniczyli chłopcy z klasy VI i VII, którym licznie dopingowały koleżanki z klasy. Po intensywnej rozgrzewce i ćwiczeniach technicznych odbyły się dwuminutowe mecze, podczas których "Brunatni" wcielił się w bramkarzy. Na koniec lekcji uczniowie otrzymali vouchery na mecz PGE GKS Bełchatów że Zniczem Pruszków i oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć

• WITAJ WIOSNO !!!!

• Tego dnia każda osoba z naszej szkoły ma ubrać się na zielono lub ma założyć jakąś zielono część ubioru.

8:00 – 9:30 – konkurs na wykonanie najładniejszej Marzanny przez poszczególne klasy ( materiały w własnym zakresie, wykonanie Marzanny w klasach)

9:30 ––  rozstrzygnięcie  konkursu na najładniejszą Marzannę ( sala gimnastyczna)

10:00 – 10:30 – wspólne topienie Marzanny ( klasy IV – III Gim)

10:00 – 11:00 - zajęcia z programowania klasy I – III ( sala gimnastyczna)

10:30 – 11:00– obiad klas IV – III Gim.

11:00 – 11:20 – obiad klas 0 - III

11:20 – 12:35 - wspólne zabawy

• Jaka to melodia?
            • Kalambury
            • Pokaz mody na najładniejszą panią lub pana wiosny !

12.45 odwóz Helenów, Wielopole, Huta

13.10 odwóz Niedyszyna, Myszaki i Dobiecin, Zwierzchów, Postękalice i Korczew

13.20 odwóz Kałduny, Zawady

MIŁEJ ZABAWY !!!

• Pasowanie na czytelnika

• Dzisiaj był jeden z ważniejszych dni dla naszych pierwszoklasistów. Zostali oni pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Zanim jednak to się stało uczniowie zapoznali się z zasadami jak należy korzystać z księgozbiorów, a potem zostali pełnoprawnymi czytelnikami. Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego spędzania z nosem w książkach.

• Dzień Kobiet w kinie

• Nasi najmłodszy uczniowie w dniu 12.03.2018r. świętowali w kinie Helios Dzień Kobiet, wspólnie zajadając popcorn i oglądając bajkę "Jaskiniowiec".

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• "Jesteś moją drogą" - to temat rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży, które w dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole.

• Mistrzostwa LZS Powiatu Bełchatowskiego

• Dnia 5 marca 2018roku w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w piłce halowej chłopców.

Po zaciętych i bardzo wyrównanych meczach ostatecznie drużyna z Dobrzelowa zajęła III miejsce.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• „Żołnierze niezłomni - żołnierze wyklęci, najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę,
            a później na zapomnienie.”

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość  upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie przed zaproszonymi gośćmi uczcili pamięć żołnierzy, zaprezentowali program patriotyczny ukazujący losy zapomnianych bohaterów.