• Wakacje !!!

•  Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci pełni sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

• Wakacje czas zacząć!

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w piątek 22 czerwca w sali gimnastycznej dla klas 0 - 3 i 4 - 7 oraz klas gimnazjalnych.

• Zakończenie roku szkolnego 2017/18

•  Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie.

8.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 0 - 3 na sali gimnastycznej

9.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4 - 7 i odziałów gimnazjalnych na sali gimnastycznej

• Parada Wolności dla Ziemi

• Parada Wolności dla Ziemi z ekologicznymi transparentami przygotowanymi przez uczniów, przeszła w dniu 15

czerwca ulicami miasta. Parada była elementem „Powiatowego Dnia Ziemi 2018”, organizowana przez Starostwo

Powiatowe w Bełchatowie w którym udział brało 40 placówek z terenu powiatu bełchatowskiego. Z naszej szkoły

brali udział uczniowie z klasy IIIb z wychowawczynią Dorotą Pastuszką, rodzicami oraz z panem Bogusławem

Wenclem zapalonym pszczelarzem i przyjacielem szkoły. Nasze przewodnie hasło to: „CHROŃMY PSZCZOŁY,

A ŚWIAT BĘDZIE WESOŁY”. Impreza była bardzo udana.

• Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny dla uczniów klas trzecich.

• W dniu 7 czerwca odbył się Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny dla uczniów klas trzecich. Organizatorkami były wychowawczyni klasy IIIa Edyta Zawodzińska i wychowawczyni klasy IIIb Dorota Pastuszka. Do konkursu zgłosiło się pięć szkół z naszej gminy. Dziesięcioro uczniów przez 45 minut  pisało test i walczyło o tytuł „Mistrza Ortografii i Gramatyki”.

I miejsce zajął Jakub Gawryszewski uczeń S.P. W Kurnosie.

II miejsce zajęła Natalia Owczarek uczennica S.P. w Domiechowicach.

III miejsce zajął Michał Ostrowski uczeń S.P. w Domiechowicach.

GRATULUJEMY.

• Piknik Rodzinny

• W dniu 15 czerwca 2018 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się piknik rodzinny. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać występy uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie, pokazy karate oraz taekwondo. Dzięki naszym sponsorom: Wójtowi Gminy Bełchatów, Radzie Rodziców, Państwu Marczakom i Poryzałom wszystkie dzieci mogły skorzystać bezpłatnie z dmuchańców, a wszyscy goście posilić się kiełbaską z grilla. Odbył się również pokaż strażacki. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w rowerowym miasteczku ruchu oraz rodzinnych konkurencjach sportowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć malowania buziek oraz każdy z chętnych mógł spróbować wydoić biało-czarną krowę.

Dziękujemy za tak liczną obecność, a teraz zobaczcie pełna relację tego wydarzenia i oczywiście czekamy na Wasze kciuki w górę! :)

• JAK POWSTAŁA ALEJA EDUKACYJNA ROŚLIN MIODODAJNYCH I POŻYTECZNYCH

• 21 kwietnia kilkoro uczniów z rodzicami brało udział w sadzeniu roślin miododajnych i pożytecznych w pobliżu obwodnicy Bełchatowa. Organizatorem tej akcji był mieszkaniec naszej gminy, zapalony pszczelarz, miłośnik przyrody pan Bogusław Wencel.  W tym roku szkolnym dwa razy  uczniowie z klas I – III mieli okazję  spotkać się z panem Wenclem, który w ciekawy sposób prezentował dzieciom, wyjaśniał jaką rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie, opowiadał o pszczelich rodzinach, ich pożytecznej pracy. Przygotował prezentację o roślinach miododajnych i pożytecznych.  W imieniu pana Bogusława Wencla, wychowawczyń z klasy I, IIIa i IIIb dziękujemy uczestnikom tej wspaniałej akcji: Jeremiemu  z klasy I i jego tacie, Alanowi z klasy IIIb i jego mamie i dziadziusiowi, Damianowi z klasy IIIb i jego mamie, Judytce, Krzysiowi z klasy IIIa i ich tacie i Danielowi z klasy IIIa i jego bratu oraz mamie.