• Lekcja w-fu

• Dzisiaj na lodowisku uczniowie z klas Va i Vb doskonalili swoje umiejętności jazdy na łyżwach ⛸️😋❄️ w ramach lekcji w-fu.

• Dziś gdy babcia z dziadkiem

święto swoje mają

to wszystkie      wnuki

życzenia im składają !

22 stycznia w naszej szkole odbyło sie wielkie święto i występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie bardzo przejęci czekali na przybycie swoich najbliższych. Następnie wystąpili i zaśpiewali przed swoimi rodzinami. Nie zabrakło też rodziców, którzy byli bardzo dumni ze swoich pociech. Dziadkom i babciom zaś łza kręciła się w oku.

Uczniowie wystawili przedstawienie o Królewnie Śnieżce, tańczyli i śpiewali oraz pokazali kilka śmiesznych scenek, których bohaterami były babcie i dziadkowie. Pani Wicedyrektor w imieniu własnym i Dyrektora Szkoły podziękowała dzieciom za wspaniały występ oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim Babiom i Dziadkom z okazji ich święta. Na koniec uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty i laurki.

• Edukacyjna ekspozycja PGE Giganty Mocy

• Dnia 11 stycznia  2019r.   uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej  i trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Dobrzelowie zwiedzali edukacyjną ekspozycje PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.

Edukacyjna ekspozycja PGE Giganty Mocy w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Multimedialna ekspozycja skierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, w tym dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi. Ideą ekspozycji jest ukazanie naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną.

Odwiedzający  ekspozycję  uczniowie przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerują po dnie morza i odwiedzają las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Najaktywniejsi odwiedzający eksperymentują w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu oraz podziwiają szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Ponadto ekspozycja PGE Giganty Mocy w sposób interaktywny ukazuje dzieje powstania bełchatowskiej kopalni i elektrowni oraz najnowszą historię Bełchatowa, ukazaną w kontekście działalności bełchatowskiego zagłębia górniczo-energetycznego.

Ekspozycja , prezentacje, a przede wszystkim  przeprowadzone doświadczenia  z zakresu fizyki  i zjawisk elektryczności  cieszyły się wśród młodzieży szerokim zainteresowaniem.