• Oświadczenie woli zapisu

• Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym zostały opublikowane lity kandydatów zakwalifikowanych na rok szkolny 2024/2025 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzelowie Gminne Przedszkole i Szkoła Podstawowa. W związku z powyższym zgodnie z harmonogramem rekrutacji,rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o złożenie
            oświadczenia woli zapisu w dniach 08-15 marca 2024r. w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
            w Dobrzelowie  (Przedszkole oraz Szkoła).

• Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Rodzice.

Informujemy, że od 1 lutego 2024r.  rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
            w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dobrzelowie.
            Rekrutacja dotyczy:
            -    przedszkola,
            -   oddziału przedszkolnego "0"
            -    klas pierwszych
            Wnioski oraz karty zapisu będą dostępne od dnia 01.02.2024r. w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny " Z kulturą mi do twarzy".

• W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w Międzynarodowym  Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023 / 2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10).

Autorzy projektu: Paulina Berkowskanauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu

Mariusz Berkowskinauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz instruktor zajęć muzycznych w Młodzieżowym Domu Kulturyim. Janusza Korczaka w Inowrocławiu

CELE PROJEKTU:

Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);

Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Cele szczegółowe:

- promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno

- rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką

- współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym

- wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm - kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych

- kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku

- zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie

- współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

REGULAMIN PROJEKTU:

Z_kultura_mi_do_twarzy_IV_EDYCJA_Regulamin

• Akcja " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

•  Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). W ramach akcji nie odbieramy tonerów oraz świetlówek.

BĄDŹ EKO ! :-)

Przyswajanie nowych nawyków i dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Jeśli chcemy, aby dzieci wykształciły w sobie taki nawyk, musimy dawać im przykład postawy i działania ekologicznego.

Termin akcji: LISTOPAD 2023r.

Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

Dzięki niej rodzice oraz lokalna społeczność mogą pozbyć się niepotrzebnego sprzętu na korzyść szkoły a co za tym idzie na korzyść swoich dzieci.

Więcej informacji oraz regulamin akcji na stronie internetowej www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

• Darowizna z Fundacji PGE

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała darowiznę w kwocie 12 000,00 zł. na zakup  robota EMYS, który uatrakcyjni i ułatwi naukę języka angielskiego w klasach 0-3. Pomoże w szybki i efektywny sposób przyswoić dzieciom przekazywane informacje oraz zwiększy atrakcyjność i efektywność zajęć z najmłodszymi. Praca z robotem wzbogaci zajęcia o interaktywne ćwiczenia, zabawy, gry  angażując w większym stopniu uwagę uczniów.

• Bezpieczne wakacje 2023

• Wakacje to czas zabawy i odpoczynku, w czasie którego należy szczególnie pamiętać o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Przypominamy kilka kilka podstawowych zasad, które pozwolą spędzić lato bezpiecznie:​​​​​​

​​​​​​​

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod adresem internetowym: www.wypoczynek.men.gov.pl .dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, w której możecie Państwo uzyskać informacje dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku.

odbędzie się dnia 23 czerwca 2023r.
            w sali gimnastycznej szkoły.

Klasy 0-3 godz. 8.00

Klasy 4-8 godz. 9.00

Przywóz wszystkich  uczniów dojeżdżających na godz. 8.00 według harmonogramu obowiązującego w roku szkolnym 2022/2023.

Odwóz wszystkich uczniów o godz. 11.00.

• Wycieczka do Sejmu RP

• W dniu 21 kwietnia 2023r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP. Organizatorem wyjazdu była pani poseł- Małgorzata Janowska. W trakcie wizyty nasi podopieczni wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy posła oraz oprowadziła po gmachu Sejmu. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń, odwiedzili Senat, a także Hall Główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii i parlamentaryzmu.