• JAK POWSTAŁA ALEJA EDUKACYJNA ROŚLIN MIODODAJNYCH I POŻYTECZNYCH

     • 21 kwietnia kilkoro uczniów z rodzicami brało udział w sadzeniu roślin miododajnych i pożytecznych w pobliżu obwodnicy Bełchatowa. Organizatorem tej akcji był mieszkaniec naszej gminy, zapalony pszczelarz, miłośnik przyrody pan Bogusław Wencel.  W tym roku szkolnym dwa razy  uczniowie z klas I – III mieli okazję  spotkać się z panem Wenclem, który w ciekawy sposób prezentował dzieciom, wyjaśniał jaką rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie, opowiadał o pszczelich rodzinach, ich pożytecznej pracy. Przygotował prezentację o roślinach miododajnych i pożytecznych.  W imieniu pana Bogusława Wencla, wychowawczyń z klasy I, IIIa i IIIb dziękujemy uczestnikom tej wspaniałej akcji: Jeremiemu  z klasy I i jego tacie, Alanowi z klasy IIIb i jego mamie i dziadziusiowi, Damianowi z klasy IIIb i jego mamie, Judytce, Krzysiowi z klasy IIIa i ich tacie i Danielowi z klasy IIIa i jego bratu oraz mamie.

     • I zabawa też musi być ...

     • Nasi gimnazjaliści są dziś w Saltosie. Zobaczcie jak się bawią :)

     • VII Konkurs Wiedzy Chemicznej „Polubić chemię” w Kurnosie Drugim

     •  

      W dniu 23 maja 2018r. odbył się VII Konkurs Wiedzy Chemicznej „Polubić chemię” w Kurnosie Drugim pod patronem Wójta Gminy Kamila Ładziaka. Uczniowie klas siódmych oraz klasy drugie i trzecie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w składzie :

      • Klasa VII – Aleksandra Stasiak, Emilia Zgid, Klaudia Piotrowska
      • Klasa II gimnazjum – Marta Bartos, Dawid Tyran i Kacper Jeziorny
      • Klasa III gimnazjum – Julia Szewczyk, Adam Bartos i Kacper Światkowski

       

      a także  inne szkoły gminne przyjechało do Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim, aby walczyć o tytuły najlepszych młodych chemików. Zawodnicy musieli zmierzyć się z testami w formie pisemnej , które później oceniało jury.

       

      Przyjemnie jest ogłosić ,że nasi uczniowie zajęli miejsca na podium:

      W kategorii klas trzecich gimnazjum:

      • II miejsce – Julia Szewczyk
      • III miejsce – Adam Bartos

       

      Wszystkim dziękujemy za  udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

     • Mała Piłkarska Kadra Czeka

     • W dniu dzisiejszym tj. 27. 04.2018 r. odbyły się w Domiechowicach mistrzostwa gminy Bełchatów Szkół Podstawowych w piłce nożnej MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn a turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Drużyna chłopców naszej szkoły wykazała dzisiaj wolę walki i zaangażowanie i mamy II miejsce!!! Jest moc Panowie💪, tak trzymać!!! Gratulujemy 👍😀😀😀

     • „Z piosenką za Pan Brat” Dobrzelów 2018

     • 22 maja 2018 r.  w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Z piosenką za Pan Brat” Dobrzelów 2018.

      W konkursie wzięły udział 34 podmioty wykonawcze ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Bełchatów.

      Jury w składzie:

      1.Irena Antoszczyk - muzyk

      2.Sylwester Marczak - Dyrektor Kancelarii Wójta 

      3.Andrzej Mastalerz - Radny Gminy Bełchatów

      4.Bartłomiej Kuśmierek - organista parafi pw. NMP Nieustającej Pomocy

      po długiej naradzie przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

         Kat. 0 – III

      I miejsce      - Natalia Krystek             SP Dobiecin

      II miejsce     - Lena Danielczyk           SP Kurnos Drugi

      III miejsce    - Maja Szustakiewicz      SP Kurnos Drugi

       

         Kat. IV -  VI

      I miejsce       - Julia Jankowska            SP Łękawa

      II miejsce      - Karina Klewin              SP Dobrzelów

      III miejsce     - Adam Masapust           SP Dobiecin

      Wyróżnienie - Magdalena Borowiec   SP Dobrzelów

                             Marcel Bąkowicz          SP Łękawa

       

         Kat. VII – Gimnazjum

      I miejsce      - Katarzyna Turlej            SP Domiechowice

      II miejsce    - Maja Niewiadomska       SP Kurnos Drugi

      III miejsce   - Katarzyna Depowska      SP Domiechowice

      Wyróżnienie – Julia Culicka                 SP Dobrzelów

       

          Kat. zespoły

      I miejsce         - Zespół „Gwiazdeczki”    SP Kurnos Drugi

      Wyróżnienie   - Zespół „Wrzosy”            SP Dobrzelów

       

       

      Konkurs wykazał wysoki poziom artystyczny wykonywanych piosenek.

      Duże zainteresowanie konkursem daje nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.

      Serdecznie zapraszamy!

       

       

     • Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     •  

      W czwartek 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli wydarzenia z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla wszystkich Polaków.Usłyszeliśmy również piękne pieśni patriotyczne, śpiewane przez chór szkolny przy akompaniamencie p. Tadeusza Małża. które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych dni.Program uroczystości został przygotowany przez uczniów klas III gim i chór szkolny pod opieką p. Marleny Jędrzejczyk, p. Katarzyny Stępień. Autorem dekoracji była p. Lidia Zaremba i uczniowie klas III gim i V.

     • Wycieczka w ramach projektu realizowanego  z udziałem Starostwa  Bełchatów  (Wydział Ochrony Środowiska)

     • Dnia 18 maja 2018r. klasa druga i klasy trzecie ( oddziały gimnazjalne)  Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie w ramach projektu realizowanego  z udziałem Starostwa  Bełchatów  (Wydział Ochrony Środowiska) udali się na wyjazd edukacyjny do Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu oraz zwiedzali Gród Birów.

      Zamek Ogrodzieniec to najsłynniejszy i najbardziej okazały z zamków na Szlaku Orlich Gniazd a jednocześnie prawdopodobnie jedne z najdostojniejszych ruin w Polsce. Czyni to Ogrodzieniec naturalnym punktem wycieczki dla każdego fana historii oraz malowniczych pejzaży. Lepszych czasów zamek doczekał się dopiero po drugiej wojnie światowej. Obiekt został znacjonalizowany, a na zamku rozpoczęły się prace konserwatorskie, których celem było  zabezpieczanie ruin w celu przywrócenia ich gościom w formie muzeum. Obecnie jest to najchętniej odwiedzany obiekt na Szlaku Orlich Gniazd. Wśród zamku wytoczona jest jednokierunkowa trasa. Mamy możliwość wejścia na wieżę kredencerską, z której roztacza się wspaniały widok na Jurę Krakowsko-Czestochowską. Filmy i makiety pozwalają natomiast pojąć niegdysiejszą skalę tej budowli.            W okolicy zamku rozbudowano silne zaplecze turystyczne z dodatkowymi atrakcjami, bazą noclegową i gastronomiczną. Zamek otulają imponujące wapienne skały, co czyni go doskonałym miejscem do uprawiania wspinaczki skałkowej. Z kolei na pobliskim górze Birów wzniesiona została rekonstrukcja słowiańskiego grodu, do której koniecznie musimy zajrzeć przy następnej okazji.

      Na koniec uczniowie spędzili miło czas przy ognisku z kiełbaskami.

      Żal było wracać …….

     • Projekt Edukacyjny z języka angielskiego i niemieckiego

     • 25 kwietnia uczniowie II klasy gimnazjum przedstawili projekt edukacyjny​ z języka angielskiego i niemieckiego. W formie ciekawego sketchu przedstawili  miejsca warte zobaczenia zarówno w UK jak i krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie m.in. mogli ​poznać rodzinę królewską, dowiedzieć się jak powstała flaga Wielkiej Brytanii, poznać tradycję obchodzenia Dnia Guya Fawkes'a, i posłuchać przeboju Ed'a Sheeran'a. Poznali bliżej stolice Niemiec, Austrii i Szwajcarii, dowiedzieli się więcej o niemieckich świętach, sławnych osobach i wynalazkach takich jak druk, telewizja czy...żelki. Uczniowie mogli skosztować tradycyjnych potraw niemieckich oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat niemieckich marek samochodów. Na zakończenie uczestniczyli w quizach, a dla najlepszych czekały słodkie upominki.

       

       

     • Zawody lekkoatletyczne

     • W poniedziałek, 21 mają nasi uczniowie zmagali się z lekkoatletyką na stadionie w Kleszczowie. Do medalu zabrakło nam 2 cm w pchnięciu kulą, a w biegu na 60 m 0.02s. No cóż szkoda... ale i tak bardzo, bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach.

       

     • Biegi Przełajowe w Wolborzu

     • Właśnie wróciliśmym z Wojewódzkich Wiosennych Biegów Przełajowych, które odbyły się w Wolborzu. Podium niestety do nas nie należało, ale wśród najlepszych znaleźli się Błażej Dobiech z klasy VI i Jakub Dziekański z kl.III gim. Gratulujemy całej naszej reprezentacji!!!

     • Wycieczka w Pieniny

     • W dniach 16 - 18 maja uczniowie klas IV, V, VI i VII wzieli udział w wycieczce szkolnej w Pieniny. 

      Jest to miejsce o wyjątkowym  krajobrazie, wspaniałej przyrodzie, gwarze, muzyce i zwyczajów górali.

      Uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Czorsztynie, odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, zdobyli szczyt Trzy Korony wędrując Pienińskim Parkiem Narodowym, a także spłyneli Dunajcem.  

      Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali: Z. Szafrańska, B. Walenczak - Frukacz, A. Komorowska, A. Kasprzyk, L. Zaremba, P. Młodzieniak, K. Heródzińska - Rośniak oraz T. Małż.

      Wszyscy w dobrycz humorach wrócili do domu.

       

     • Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt

     • 23 kwietnia 2018r. w Janowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt. Po trudnej i zaciętej rywalizacji, nasza reprezentacja uplasowała się na V miejscu. Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów👍👏🏆🎖.

     • Przedstawienie dla najmłodszych

     • 24 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. ,,Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni" przygotowane przez Polską Grupę Energetyczną. Podczas tego przedstawienia uczniowie mogli dowiedzieć się gdzie powstaje prąd, jaki jest numer na pogotowie energetyczne i jak bezpiecznie korzystać z urządzeń podłączonych do prądu. Występ zakończył się wręczeniem każdemu oglądającemu uczniowi Dyplomu za znajomość zasad korzystania
      z energii elektrycznej.

     • 18 -20 kwietnia Egzaminy Gimnazjalne

     • Drodzy Gimnazjaliści, życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom, dawały możliwość realizacji życiowych planów.

      Jesteśmy przekonani, że  w towarzyszącym egzaminom stresie Wasza wiedza nie umknie, a liczba osiągniętych punktów będzie jak najwyższa.

                                                                                                           Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     •  

      10 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski  wierszy Jana Brzechwy. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

      Młodzi artyści z wielki zapałem zaprezentowali swoje umiejętności, a komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:

       

      PIERWSZA KATEGORIA WIEKOWA:  KLASY  I – II

      • I miejsce:  LIWIA CABA
      • II miejsce: DOMINIKA DOPIERAŁA
      • III miejsce: OLIWIA BARAŃSKA

      DRUGA KATEGORIA WIEKOWA:  KLASY III

      • I miejsce:  LENA KWAŚNIEWSKA
      • II miejsce: ŁUKASZ PERYGA
      • III miejsce: ZUZANNA KALISIAK

      Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • Zapraszamy

     • 9 maja odbedzie się zebranie z rodzicami o godz.17, na którym wychowawcy zapoznają rodziców z  proponowanymi ocenami rocznymi ich dzieci, z poszczególnych przedmiotów.

       

     • Gminne Mistrzostwa szkół podstawowych w piłce siatkowej chłopców

     • Dzisjaj tj.16 kwietnia, w Kurnosie Drugim odbyły się Gminne Mistrzostwa szkół podstawowych w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsce, w rezultacje zajęli V.

      Gratulujemy! 

     • XIV GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

     • Dnia 23 kwietnia 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie:

      ·         Magdalena Borowiec                     klasa 4a

      ·         Natalia Wojciechowska                 klasa 5 

      ·         Dominika Stępeń                           klasa 6

      Zajęła pierwsze miejsce w XIV GMINNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM „Z ekologią na co dzień”.

      Konkurs miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Janowie i składał się z pięciu konkurencji. Ostatecznie dając naszej drużynie 121 punktów i zwycięstwo.  Nie mniej jednak walka była do samego końca gdyż drużyna z Janowa zdobyły tylko o jedno oczko miej, pozostałe drużyny również nie odstawały. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie uczniów do konkurs i wsparcie na miejscu były Rafał Cierpiał, który pragnie bardzo mocno podziękować laureatom za ciężką pracę podczas przygotowania jak również za walkę do końca i niepoddawanie się.

      Gratulujemy!

     • Rajd rowerowy

     • Dzisiaj tj. 14 kwietnia 2018r. odbył się rajd rowerowy dla uczniów z klas V i VI.

      Trasa przebiegała spod szkoły w Dobrzelowie do OSiR "Wawrzkowizna". Pogoda była przepiękna😎🌳🌷🌞, a i uczniowie spisali się na medal i zasłużyli na nagrodę🍦😉.

      Opiekunowie: p. Paulina Klaczyńska, p. Katarzyna Heródzińska-Rośniak i p. Zuzanna Szafrańska👍🚲🚴

     • Mistrzostwa Gminy w Piłkę Nożną

     • 10 maja 2018 roku na boisku w Emilinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłkę nożną dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zaciekle walczyly na boisku ostatecznie zajmując 4 miejsce. Natomiast chłopcy nie mieli sobie równych i po raz kolejny zostali MISTRZAMI GMINY wygrywając pewnie z Łękawa i Kurnosem oraz remisujac z Domiechowicami !!! Brawo Panowie👏 👍💪Gratulacje!!! 😃😍🏆🎖

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie w Bełchatowie
   • dobrzelowszkol@interia.pl
   • 44 635 90 32
   • ul. Górna 7 97-400 Bełchatów
 •               Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 49551