• Wycieczka do Sejmu RP

• W dniu 21 kwietnia 2023r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP. Organizatorem wyjazdu była pani poseł- Małgorzata Janowska. W trakcie wizyty nasi podopieczni wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy posła oraz oprowadziła po gmachu Sejmu. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń, odwiedzili Senat, a także Hall Główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii i parlamentaryzmu.

• Rekrutacja 2023/2024

Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o złożenie oświadczenia woli zapisu

w dniach 08-14 marca 2023r. w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Dobrzelowie.

Druk do pobrania w zakładce " Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024".

• Ogłoszenie dotyczące REKRUTACJI 2023/2024

• Szanowni Rodzice!

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
            w Dobrzelowie informuje, iż od  01.02.2023r. rozpoczyna się  rekrutacja dzieci
            do przedszkola, oddziału przedszkolnego
            w szkole podstawowej i klasy pierwszej
            szkoły podstawowej
            na rok szkolny 2023/2024.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły.

Druki do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły https://szkoladobrzelow.edupage.org/
            w zakładce Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024.

Zapraszamy! :)

• „Poznaj Polskę" przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki

• Nasza szkoła dzięki wnioskodawcy Gminy Bełchatów w 2022 roku otrzymała wsparcie finansowe w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.
            Przyznane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone były na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. Realizacja zadań projektowych miała na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie wspomogło realizację podstaw programowych i z pewnością wpłynęło na urozmaicenie zajęć lekcyjnych. Uzyskane wsparcie finansowe Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie przeznaczyła na wycieczki do Beskidu Śląskiego i Gdańska ( wycieczki trzydniowe) oraz Wrocławia i Warszawy ( wycieczki jednodniowe).

Wartość ogólna przedsięwzięcia – 84.139,00 zł
            Kwota dofinansowania – 40.388,00 zł
            Kwota pochodząca z wkładu własnego – 43.751,00 zł

• Zaproszenie

• Serdecznie zapraszamy uczniów kl.7 i kl.8 wraz z opiekunami na darmowe spotkanie z gwiazdą BASTION.

• Darowizna z Fundacji PGE

• Nasza szkoła pozyskała fundusze z Fundacji PGE w kwocie 7000zł na zakup monitora interaktywnego. Dzięki przekazanej darowiźnie nasi uczniowie mają dostęp do nowoczesnego sprzętu, który pozwoli im rozwijać  zainteresowania oraz poznawać nowe technologie. Zakup sprzętu przyczynił się także do podniesienia komfortu pracy uczniów jak i nauczycieli.

• Płatność za obiady za miesiąc WRZESIEŃ 2022r.

• W roku szkolnym 2022/2023 opłaty za obiady wpłacamy na numer konta:

W tytule wpisując:

1. Imię i nazwisko dziecka

2. Klasa ( do której uczęszcza)

3. Miesiąc ( za który dokonywana jest wpłata)

4. Kwota

Odpłatność za obiady za miesiąc WRZESIEŃ 2022 wynosi 66,00 zł.

WAŻNE!!!

Płatność za obiady do 10 każdego miesiąca.

Odliczenia za obiady będą dokonywane tylko i wyłącznie po zgłoszeniu nieobecności dziecka do godz. 800 w danym dniu SMS lub telefonicznie pod numerem tel: 690-394-547.

• Konkurs Gmina Bełchatów- Bastion Sportu

Wójt Gminy Bełchatów wraz ze Stowarzyszeniem Bastion Bełchatów serdecznie zaprasza do udziału w programie umożliwiającym wyrównywanie szans i możliwości rozwoju wszystkim dzieciom oraz młodzieży w wieku od 5 do 21 lat.Mieszkającym na terenie gminny Bełchatów i znajdujących się w trudniej sytuacji finansowej / życiowej .Gmina Bełchatów umożliwia dzieciom i młodzieży bezpłatne uczestnictwo zarówno w sportowych zajęciach ogólnorozwojowych jak i warsztatach edukacyjnych dotyczących trudnych dla dzieci zagadnień z obszarów tematyki emocji, uzależnień, wykluczenia społecznego itp.Liczba miejsc jest ograniczona dlatego też osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt z klubem.

PRZYJDŹ I ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS!!!

• Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty 2022r.

• ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O SZCZEGÓŁOWYCH WYNIKACH

EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022r.

Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty będą mogli odbierać absolwenci SP w Dobrzelowie w czwartek  07.07.2022 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 10.00-12.00.