• ,,ZIELONY'' GOŚĆ W EKO-PRACOWNI

     • Dnia 12 lutego naszą szkołę odwiedził leśniczy-p. Paweł Wiewiórowski. Spotkał się on z uczniami klas 0-III. Dzieci poznały strój galowy leśniczego, jego narzędzia pracy oraz sposób liczenia lat ściętego drzewa. 

     • Rekrutacja

     •  W zakładce - Uczniowie i rodzice - Materiały dla rodziców, dostępne są niezbędne dokumenty rekrutacyjne do  naszej szkoły.

     • SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

     • W dniu 12 lutym odbędzie się dla klas 0-III spotkanie z Leśnikiem w sali nr 12.

      O godzinie 9:00 na spotkanie zapraszamy wychowawców z uczniami z klas 0, I i II, natomiast na godzinę 10:00 proszeni są o przybycie wychowawcy z uczniami z klas III A i III B.

       

       

     • FERIE ZIMOWE W DOBRZELOWIE

     • W trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych na terenie szkoły odbywały się zajęcia z chętnymi uczniami. Czwartek był dniem poświęconym zajęciom plastycznym o tematyce walentynkowej. Spotkanie zostało poprzedzone seansem filmowym, po którym uczennica poznała historię życia św. Walentego i wykonała kilka karnetów walentynkowych oraz innych ozdób związanych z tym dniem. Spotkanie zakończyło się wróżbami walentynkowymi.  

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W karnawale cudne bale!

      Każde dziecko duże małe,

      lubi bale w karnawale.

      Można zmienić się w królewnę,

      w królewicza można też,

      są cyganki, wróżki, żabki,

      jest i batman, jest i jeż.  

       

      Ostatni dzień w pierwszym półroczu spędziliśmy dzisiaj na sali gimnastycznej podczas zabawy choinkowej! Od rana bawili się nasi najmłodsi uczniowie, którzy poprzebierani byli w kolorowe stroje karnawałowe. Całość imprezy poprowadziła p. Małgorzata Dudkiewicz, która także w zeszłym roku porwała uczniów do wspaniałej zabawy. Także wychowawcy klas I – III zabawiali uczniów oraz uczestniczyli w klasowym konkursie. Nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz słodkiego poczęstunku, który przygotowali  Rodzice. natomiast później odbyła się zabawa z DJ-em dla uczniów kl. IV-VI i gimnazjum. Tym samym zakończyliśmy zajęcia szkolne i rozpoczęły się długo wyczekiwane ferie zimowe!

     • ZABAWA CHOINKOWA

     • Znalezione obrazy dla zapytania choinka szkolna Zabawa choinkowa

      26.01.2018r. (Piątek)

      w sali gimnastycznej SP Dobrzelów

       

      10.00- 12.00-    zabawa dla uczniów kl. 0-III

      13.00-15.00-     zabawa dla uczniów klas IV-VII
                                oraz klas II-III Gimnazjum


                 Świetlica szkolna czynna od 6.00 do 16.00.

       

       

      Harmonogram dowozu i odwozu uczniów
       w dniu 26.01.2018r.
       ( Choinka szkolna)

       

      1. Przyjazd do szkoły kl. 0-III na godz. 10.00:

                   09:15- Huta, Wielopole, Helenów

          09:40- Kałduny, Zawady

             09:30- Niedyszyna, Myszaki

       

      1. Odwóz uczniów kl. 0-III i przywóz uczniów kl. IV-VII oraz kl. II-III Gimnazjum ( na godz. 13:00):

        12:05- Helenów, Huta, Wielopole, Kałduny, Zawady, Niedyszyna, Myszaki.

      11:30- Dobiecin, Korczew, Postękalice, Niedyszyna, Myszaki.

       

      1. Odwóz  uczniów z klas IV-VII oraz kl. II-III Gimnazjum:

                15:05- Helenów, Huta, Wielopole, Kałduny, Zawady, Niedyszyna, Myszaki, Dobiecin-Kolonia, Zwierzchów, Postękalice, Korczew, Dobiecin

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Tradycyjnie, jak co roku w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie  klas 0 - III wraz z wychowawcami zorganizowali  zabawy dla swoich babć i dziadków. Uczniowie pięknie zaśpiewali piosenki przygotowane na uroczystość oraz wykonali kilka tańców. Nie zabrakło też zabaw z wnukami przy starych, znanych wszystkim utworach.  Na koniec wręczyli laurki oraz własnoręcznie upominki, które okazały się niezwykle zaskakującym prezentem. Ale to jeszcze nie był koniec wspólnej zabawy.

       

     • WOŚP w naszej szkole


     • W XXV finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłoszono 8 wolontariuszy z naszej szkoły. Finał odbył się dnia 14 stycznia 2018 roku reprezentowany przez następujących uczniów: Julia Szewczyk, Jakub Antczak, Oliwia Kubik, Anna Mazurska, Kamil Król, Jakub Dziekański, Agnieszka Filipek oraz Jakub PłomińskiZbiórka trwała przez całą niedzielę. Od rana do godziny 15:00 wolontariusze zbierali pieniądze pod opieką rodziców, natomiast od godziny 15:00 do 20:00 zbiórka była prowadzona z udziałem i pod opieką nauczyciela Rafała Cierpiała. Ostatecznie reprezentanci szkoły w Dobrzelowie zebrali, na XXV Finale WOŚP,  kwotę 5237,46zł.

     • BEZPIECZNE FERIE

     • Rozpoczynające się niebawem ferie zimowe w naszym województwie to okazja do większej aktywności sportowej dzieci i młodzieży. Trzeba jednak pamiętać, że zabawy na śniegu czy lodzie mogą się zakończyć wypadkiem, a w konsekwencji kontuzją, urazem, a nawet śmiercią. Aby właściwie się przygotować
      i ograniczyć niebezpieczeństwo takich zdarzeń istotne jest, aby powtórzyć  zasady, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także jak reagować, gdy już dojdzie do wypadku. Stąd w naszej szkole pojawiła się tablica z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu.

      BEZPIECZNE FERIE - Obrazek 1

     • SPOTKANIE RADY RODZICÓW

     • Spotkanie Rady Rodziców odbędzie sie dnia 22 stycznia 2018 r. (poniedziałek) o godz.16:30 w sali nr 25.

     • DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI

     •  Przez cały styczeń w nowo otwartej pracowni odbywały się zajęcia z zakresu ekologii i przyrody.

      Celem tych spotkań było: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych, rozbudzanie świadomości ekologicznej, umiejętności twórczego i logicznego myślenia oraz przygotowywanie uczniów do konkursów. 

      Na zajęciach wykorzystano szereg pomocy dydaktycznych: encyklopedii, plansz, puzzli oraz filmów edukacyjnych zakupionych w ramach konkursu ,,Nasza Eko-pracownia" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

       
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 1 DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 2
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 3 DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 4
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 5
       
       
     • OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA

     • 8 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska olimpiada wiedzy ogólnej „Olimpusek – sesja zimowa”. Olimpiada przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II, IIIA oraz III B. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

      Uczniom biorącym udział w olimpiadzie życzymy powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

       

      OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA - Obrazek 1 OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA - Obrazek 2

     • Wycieczka do Ceramilandii bajkowego świata nauki i rozrywki

     • „Postawcie dziecko przed prawdziwymi trudnościami
      pobudzającymi jego zainteresowania i wysiłki.
      Stwórzcie dziecku warunki, w których napotka okazje do czynnego życia.”

      Ovide Decroly

      W czwartek 4 stycznia 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Ceramilandię – krainę nauki zabawy i rozrywki. Podczas warsztatów uczniowie poznali technikę produkcji dzieł z ceramiki i dekorowali ceramiczne figurki. Najwięcej emocji dostarczył im jednak ogromny plac zabaw. Niesamowity dmuchany plac zabaw, olbrzymi figloraj, trampoliny i karuzele. Te atrakcje dostarczyły niezwykłych emocji i stały się głównym punktem wycieczki. Nie trzeba chyba wspominać, że dzieciaki wróciły zachwycone i  …. Bardzo zmęczone.

     • Rozliczenie kiermaszu

     • Kolejny raz kiermasz świąteczny zakończył się dużym sukcesem. Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać 1160 zł. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu naszej małej społeczności, mogliśmy w tym roku podziwiać piękne choinki, ozdoby, stroiki i karty świąteczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pierniczki i ciastka przygotowane przez nauczycielki. Ciekawe, które z nich doczekały się zawieszenia na pachnącym drzewku…

      Pieniądze z kiermaszu zostanę przeznaczone na organizację zabawy choinkowej pod koniec stycznia oraz Dnia Dziecka w czerwcu. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy, zwłaszcza uczniom klasy IV a i IV b, którzy dopilnowali wszystkich drobiazgów i sprzedawali zgromadzone rzeczy.

      Rozliczenie kiermaszu - Obrazek 1

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

     • Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie odbyła się szkolna Wigilia, po której wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy VII pod opieką p. E. Maciejewskiej i szkolnego chóru „Wrzosy” pod opieką p. Małża. W przepięknej scenografii uczniowie przypomnieli wszystkim o okolicznościach przyjścia na świat Bożego Syna-Jezusa i wprowadzili w świąteczny nastrój widzów tj. uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

      JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 1 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 2 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 3

     • AKCJA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

     • W dniach od 10 do 18 grudnia 2017r. w naszej szkole samorząd uczniowski
      wraz z opiekunami przeprowadził akcję charytatywną „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ
      ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”, w trakcie której zbierano artykuły spożywcze.
      Obdarowano 13 uczniów naszej szkoły z rodzin potrzebujących
      pomocy przed świętami, wywołując radość na ich twarzach. W akcję również
      zaangażował się ks. Proboszcz A. Pietras, ofiarowując kilka paczek „Caritas” z Kościoła.

      Wszystkim darczyńcom szkoła składa podziękowania – uczniom i ich rodzicom za dary oraz życzy: radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

     • MAŁE GWIAZDY 2017

     • 9 grudnia 2017r. odbyła się XI edycja konkursu wokalnego „Małe gwiazdy” dla dzieci w wieku 6-9 lat. Jak co roku organizatorem tego wydarzenia było MCK Bełchatów. Reprezentantkami naszej szkoły była Judyta Paradecka uczennica kl. IIIa, która zaśpiewała utwór pt: „Pięknie żyć”, natomiast drugą uczestniczką była Dominika Dopierała z kl. I, która zaprezentowała piosenkę pt. "Zuzia, lalka nieduża". Oby dwie dziewczynki dzielnie reprezentowały naszą szkołę.

      MAŁE GWIAZDY 2017 - Obrazek 1

      Autor zdjęcia: MCK Bełchatów 

     • Nocowanie w szkole

     • To już kolejny rok, kiedy uczniowie klas najmłodszych brali udział w projekcie „Czekamy na św. Mikołaja. Nocowanie w szkole”. W tym roku byli to uczniowie klasy I oraz III a. Jak zawsze czas upłynął pod znakiem zabaw, robienia świątecznych ozdób i wieczornego czytania. Uczniowie samodzielnie przygotowali także kolacje oraz śniadanie. Nie lada wyzwaniem było też ubieranie bożonarodzeniowego drzewka. Rodzice na bieżąco mogli śledzić poczynania swoich pociech na szkolnym profilu fb. Nocowanie w szkole, to duże wyzwanie zwłaszcza dla uczniów klasy pierwszej, którzy na wiosnę wyjadą po raz pierwszy na zieloną szkołę. Wszyscy spisali się na medalsmiley! Mamy nadzieję, że dzięki temu wyjazd na dłużej i rozłąka z Rodzicami nie będą już takie trudne.

      Nocowanie w szkole - Obrazek 1 Nocowanie w szkole - Obrazek 2

     • Turniej mikołajkowy uczniów klas 0 - 3

     • W oczekiwaniu na św. Mikołaja, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju sportowym. W przygotowanych konkurencjach brali udział uczniowie z klas 0 – III. Wszyscy świetnie się bawili w czterech kilkunastoosobowych zespołach. Bieg z jajkiem, Kelnerzy,  Wyścig z balonem… To tylko niektóre z konkurencji, w których wszyscy chętnie wzięli udział. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy do Sali wszedł nie kto inny jak św. Mikołaj smiley! Wszyscy zostali obdarowani słodkościami a na koniec zrobiono wspólne zdjęcie.

      Turniej mikołajkowy uczniów klas 0 - 3 - Obrazek 1

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie w Bełchatowie
   • dobrzelowszkol@interia.pl
   • 44 635 90 32
   • ul. Górna 7 97-400 Bełchatów
 •               Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 36638