• Siatkarze z sukcesami !!!

• 19 października reprezentacja chłopców klas gimnazjalnych naszej szkoły wzięła udział w gminnym turnieju piłki siatkowej w Kurnosie Drugim.

Panowie spisali się na medal, zdobyli srebro!!!

Brawo Wy!

Siatkarze z sukcesami !!! - Obrazek 1

• Narodowe Czytanie w naszej szkole – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

• 06 października 2017 roku uczniowie klasy VII i klas gimnazjalnych wraz z panem dyrektorem i panią wicedyrektor przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej i promowanej przez Parę Prezydencką.
            Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w naszej szkole miało na celu promowanie czytelnictwa, wzmacnianie tożsamości narodowej, kształtowanie postawy szacunku wobec polskiej literatury i kultury oraz wzbudzanie szacunku dla polszczyzny. Podczas spotkania z lekturą przypomniano ideę organizowania Narodowego Czytania na terenie całego kraju oraz tytuły lektur poprzednich edycji akcji. Omówiona została geneza dramatu Wyspiańskiego oraz jego główne wątki.

• Dnia 13 października 2017 roku o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem A. Maślanki, I. Maślanki i A. Komorowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie z życia szkoły. Piękną dekorację wykonała L. Zaremba, za oprawę muzyczną był odpowiedzialny T. Małż. Nie brakowało również życzeń od gości zaproszonych jak i dyrekcji szkoły dla wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. W trakcie akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z kl. I i wychowawcę p. Dagmarę Rzepecką. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej i jednocześnie podniosłej atmosferze.

Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2

• Sportowcy z sukcesami !!!

• 4 i 5 października na obiektach PCS odbył się VII Turniej Piłki Nożnej U-14 i U-16 o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Uczniowie  z naszej szkoły w kategorii U -16 zajęli II miejsce, a Jakub Szczepka został najlepszym zawodnikiem U-16. Gratulujemy!!!

Sportowcy z sukcesami !!! - Obrazek 1

• Cyrk „OBIMBOLANDO”

• W poniedziałek 02.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole cyrk „OBIMBOLANDO”. Artyści zaprezentowali bardzo wesoły i ciekawy program. Wśród atrakcji znalazły się m.in. akrobacje, żonglerka, oraz rozmaite magiczne sztuczki. Dodatkowo mogliśmy podziwiać białego królika oraz psa – artystę. Uczniowie z klas 0 – IV podziwiali sztukę cyrkową na sali gimnastycznej oraz mieli możliwość aktywnie w niej uczestniczyć.

Była świetna zabawa i dużo śmiechu.

Cyrk „OBIMBOLANDO” - Obrazek 1

• Przepisy w ruchu drogowym

• W dniu 27.09.2017r. na terenie szkoły odbyło sie spotkanie klas I-III z pracownikiem straży miejskiej w Bełchatowie. To spotkanie miało na celu przygotowanie do uczestnictwa w ruchu drogowym naszych najmłodszych uczniów.
            Zajęcia te, to nie tylko czysta teoria ale i działania praktyczne.

Przepisy w ruchu drogowym - Obrazek 1

• Policjanci u najmłodszych

• Do najmłodszych uczniów naszej szkoły przybyli dzisiaj policjanci z bełchatowskiej drogówki. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachęcane do noszenie odblasków. Przypomniane zostały symbole kolorów świateł sygnalizatora, uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Policjancji uczulali również uczniów na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcej osoby dorosłej i zachęcali do szanowania pracy policjanta.

Policjanci u najmłodszych - Obrazek 1

• RAJD ROWEROWY

• Rajd rowerowy dla klas V – VI odbędzie się 10 września 2016r. ( sobota). Zbiórka pod szkołą o godz. 8.00

Obowiązuje karta rowerowa, zgoda od rodziców, strój sportowy ( + deszczówka), sprawny rower i dobry humor.

Przewidziany powrót do domu ok. godz. 13.00

Opiekun

mgr Zuzanna Szafrańska

• EKO-PIKNIK 2017

• W dniu 8 września 2017r. uczniowie klasy drugiej wzięli udział w EKO-PIKNIKU zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.
            Uczennica Marysia Otocka wzięła udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej wykonując utwór ,,Ekologia”, natomiast plakat o ochronie przyrody na Konkurs plastyczny przygotowali: Oliwia Barańska, Liwia Caba, Iga Wróblewska, Marysia Otocka, Amelka Rożniatowska, Oliwia Wrzesiak i Jakub Tłoczek.
            Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia i zapewnili wychowawcę, że w przyszłym roku dołożą wszelkich starań, by stanąć na podium.

EKO-PIKNIK 2017 - Obrazek 1

• Nowy rok szkolny 2017/18

• W tym roku wyjątkowo 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Wypoczęci, zadowoleni i gotowi do podjęcia ciężkiej pracy uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły. Krótką częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów gimnazjum ostatecznie pożegnaliśmy wakacje.
            Oddaliśmy również hołd żołnierzom poległym w czasie wojny, gdyż 1września jest również rocznicą rozpoczęcia największego koszmaru w historii ludzkości- II wojny światowej.
            Uroczyście powitaliśmy także nowe kierownictwo naszej szkoły- pana dyrektora Tomasza Piotrowskiego i panią wicedyrektor- Beatę Walenczak- Frukacz.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września 2017r.
            ( poniedziałek) o godz. 9.00
            w sali gimnastycznej szkoły.