• FERIE ZIMOWE W DOBRZELOWIE

     • W trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych na terenie szkoły odbywały się zajęcia z chętnymi uczniami. Czwartek był dniem poświęconym zajęciom plastycznym o tematyce walentynkowej. Spotkanie zostało poprzedzone seansem filmowym, po którym uczennica poznała historię życia św. Walentego i wykonała kilka karnetów walentynkowych oraz innych ozdób związanych z tym dniem. Spotkanie zakończyło się wróżbami walentynkowymi.  

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W karnawale cudne bale!

      Każde dziecko duże małe,

      lubi bale w karnawale.

      Można zmienić się w królewnę,

      w królewicza można też,

      są cyganki, wróżki, żabki,

      jest i batman, jest i jeż.  

       

      Ostatni dzień w pierwszym półroczu spędziliśmy dzisiaj na sali gimnastycznej podczas zabawy choinkowej! Od rana bawili się nasi najmłodsi uczniowie, którzy poprzebierani byli w kolorowe stroje karnawałowe. Całość imprezy poprowadziła p. Małgorzata Dudkiewicz, która także w zeszłym roku porwała uczniów do wspaniałej zabawy. Także wychowawcy klas I – III zabawiali uczniów oraz uczestniczyli w klasowym konkursie. Nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz słodkiego poczęstunku, który przygotowali  Rodzice. natomiast później odbyła się zabawa z DJ-em dla uczniów kl. IV-VI i gimnazjum. Tym samym zakończyliśmy zajęcia szkolne i rozpoczęły się długo wyczekiwane ferie zimowe!

     • ZABAWA CHOINKOWA

     • Znalezione obrazy dla zapytania choinka szkolna Zabawa choinkowa

      26.01.2018r. (Piątek)

      w sali gimnastycznej SP Dobrzelów

       

      10.00- 12.00-    zabawa dla uczniów kl. 0-III

      13.00-15.00-     zabawa dla uczniów klas IV-VII
                                oraz klas II-III Gimnazjum


                 Świetlica szkolna czynna od 6.00 do 16.00.

       

       

      Harmonogram dowozu i odwozu uczniów
       w dniu 26.01.2018r.
       ( Choinka szkolna)

       

      1. Przyjazd do szkoły kl. 0-III na godz. 10.00:

                   09:15- Huta, Wielopole, Helenów

          09:40- Kałduny, Zawady

             09:30- Niedyszyna, Myszaki

       

      1. Odwóz uczniów kl. 0-III i przywóz uczniów kl. IV-VII oraz kl. II-III Gimnazjum ( na godz. 13:00):

        12:05- Helenów, Huta, Wielopole, Kałduny, Zawady, Niedyszyna, Myszaki.

      11:30- Dobiecin, Korczew, Postękalice, Niedyszyna, Myszaki.

       

      1. Odwóz  uczniów z klas IV-VII oraz kl. II-III Gimnazjum:

                15:05- Helenów, Huta, Wielopole, Kałduny, Zawady, Niedyszyna, Myszaki, Dobiecin-Kolonia, Zwierzchów, Postękalice, Korczew, Dobiecin

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Tradycyjnie, jak co roku w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie  klas 0 - III wraz z wychowawcami zorganizowali  zabawy dla swoich babć i dziadków. Uczniowie pięknie zaśpiewali piosenki przygotowane na uroczystość oraz wykonali kilka tańców. Nie zabrakło też zabaw z wnukami przy starych, znanych wszystkim utworach.  Na koniec wręczyli laurki oraz własnoręcznie upominki, które okazały się niezwykle zaskakującym prezentem. Ale to jeszcze nie był koniec wspólnej zabawy.

       

     • WOŚP w naszej szkole


     • W XXV finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłoszono 8 wolontariuszy z naszej szkoły. Finał odbył się dnia 14 stycznia 2018 roku reprezentowany przez następujących uczniów: Julia Szewczyk, Jakub Antczak, Oliwia Kubik, Anna Mazurska, Kamil Król, Jakub Dziekański, Agnieszka Filipek oraz Jakub PłomińskiZbiórka trwała przez całą niedzielę. Od rana do godziny 15:00 wolontariusze zbierali pieniądze pod opieką rodziców, natomiast od godziny 15:00 do 20:00 zbiórka była prowadzona z udziałem i pod opieką nauczyciela Rafała Cierpiała. Ostatecznie reprezentanci szkoły w Dobrzelowie zebrali, na XXV Finale WOŚP,  kwotę 5237,46zł.

     • BEZPIECZNE FERIE

     • Rozpoczynające się niebawem ferie zimowe w naszym województwie to okazja do większej aktywności sportowej dzieci i młodzieży. Trzeba jednak pamiętać, że zabawy na śniegu czy lodzie mogą się zakończyć wypadkiem, a w konsekwencji kontuzją, urazem, a nawet śmiercią. Aby właściwie się przygotować
      i ograniczyć niebezpieczeństwo takich zdarzeń istotne jest, aby powtórzyć  zasady, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także jak reagować, gdy już dojdzie do wypadku. Stąd w naszej szkole pojawiła się tablica z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu.

      BEZPIECZNE FERIE - Obrazek 1

     • SPOTKANIE RADY RODZICÓW

     • Spotkanie Rady Rodziców odbędzie sie dnia 22 stycznia 2018 r. (poniedziałek) o godz.16:30 w sali nr 25.

     • DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI

     •  Przez cały styczeń w nowo otwartej pracowni odbywały się zajęcia z zakresu ekologii i przyrody.

      Celem tych spotkań było: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych, rozbudzanie świadomości ekologicznej, umiejętności twórczego i logicznego myślenia oraz przygotowywanie uczniów do konkursów. 

      Na zajęciach wykorzystano szereg pomocy dydaktycznych: encyklopedii, plansz, puzzli oraz filmów edukacyjnych zakupionych w ramach konkursu ,,Nasza Eko-pracownia" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

       
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 1 DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 2
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 3 DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 4
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 5
       
       
     • OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA

     • 8 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska olimpiada wiedzy ogólnej „Olimpusek – sesja zimowa”. Olimpiada przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II, IIIA oraz III B. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

      Uczniom biorącym udział w olimpiadzie życzymy powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

       

      OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA - Obrazek 1 OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA - Obrazek 2

     • Wycieczka do Ceramilandii bajkowego świata nauki i rozrywki

     • „Postawcie dziecko przed prawdziwymi trudnościami
      pobudzającymi jego zainteresowania i wysiłki.
      Stwórzcie dziecku warunki, w których napotka okazje do czynnego życia.”

      Ovide Decroly

      W czwartek 4 stycznia 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Ceramilandię – krainę nauki zabawy i rozrywki. Podczas warsztatów uczniowie poznali technikę produkcji dzieł z ceramiki i dekorowali ceramiczne figurki. Najwięcej emocji dostarczył im jednak ogromny plac zabaw. Niesamowity dmuchany plac zabaw, olbrzymi figloraj, trampoliny i karuzele. Te atrakcje dostarczyły niezwykłych emocji i stały się głównym punktem wycieczki. Nie trzeba chyba wspominać, że dzieciaki wróciły zachwycone i  …. Bardzo zmęczone.

     • Rozliczenie kiermaszu

     • Kolejny raz kiermasz świąteczny zakończył się dużym sukcesem. Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać 1160 zł. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu naszej małej społeczności, mogliśmy w tym roku podziwiać piękne choinki, ozdoby, stroiki i karty świąteczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pierniczki i ciastka przygotowane przez nauczycielki. Ciekawe, które z nich doczekały się zawieszenia na pachnącym drzewku…

      Pieniądze z kiermaszu zostanę przeznaczone na organizację zabawy choinkowej pod koniec stycznia oraz Dnia Dziecka w czerwcu. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy, zwłaszcza uczniom klasy IV a i IV b, którzy dopilnowali wszystkich drobiazgów i sprzedawali zgromadzone rzeczy.

      Rozliczenie kiermaszu - Obrazek 1

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

     • Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie odbyła się szkolna Wigilia, po której wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy VII pod opieką p. E. Maciejewskiej i szkolnego chóru „Wrzosy” pod opieką p. Małża. W przepięknej scenografii uczniowie przypomnieli wszystkim o okolicznościach przyjścia na świat Bożego Syna-Jezusa i wprowadzili w świąteczny nastrój widzów tj. uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

      JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 1 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 2 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 3

     • AKCJA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

     • W dniach od 10 do 18 grudnia 2017r. w naszej szkole samorząd uczniowski
      wraz z opiekunami przeprowadził akcję charytatywną „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ
      ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”, w trakcie której zbierano artykuły spożywcze.
      Obdarowano 13 uczniów naszej szkoły z rodzin potrzebujących
      pomocy przed świętami, wywołując radość na ich twarzach. W akcję również
      zaangażował się ks. Proboszcz A. Pietras, ofiarowując kilka paczek „Caritas” z Kościoła.

      Wszystkim darczyńcom szkoła składa podziękowania – uczniom i ich rodzicom za dary oraz życzy: radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

     • MAŁE GWIAZDY 2017

     • 9 grudnia 2017r. odbyła się XI edycja konkursu wokalnego „Małe gwiazdy” dla dzieci w wieku 6-9 lat. Jak co roku organizatorem tego wydarzenia było MCK Bełchatów. Reprezentantkami naszej szkoły była Judyta Paradecka uczennica kl. IIIa, która zaśpiewała utwór pt: „Pięknie żyć”, natomiast drugą uczestniczką była Dominika Dopierała z kl. I, która zaprezentowała piosenkę pt. "Zuzia, lalka nieduża". Oby dwie dziewczynki dzielnie reprezentowały naszą szkołę.

      MAŁE GWIAZDY 2017 - Obrazek 1

      Autor zdjęcia: MCK Bełchatów 

     • Nocowanie w szkole

     • To już kolejny rok, kiedy uczniowie klas najmłodszych brali udział w projekcie „Czekamy na św. Mikołaja. Nocowanie w szkole”. W tym roku byli to uczniowie klasy I oraz III a. Jak zawsze czas upłynął pod znakiem zabaw, robienia świątecznych ozdób i wieczornego czytania. Uczniowie samodzielnie przygotowali także kolacje oraz śniadanie. Nie lada wyzwaniem było też ubieranie bożonarodzeniowego drzewka. Rodzice na bieżąco mogli śledzić poczynania swoich pociech na szkolnym profilu fb. Nocowanie w szkole, to duże wyzwanie zwłaszcza dla uczniów klasy pierwszej, którzy na wiosnę wyjadą po raz pierwszy na zieloną szkołę. Wszyscy spisali się na medalsmiley! Mamy nadzieję, że dzięki temu wyjazd na dłużej i rozłąka z Rodzicami nie będą już takie trudne.

      Nocowanie w szkole - Obrazek 1 Nocowanie w szkole - Obrazek 2

     • Turniej mikołajkowy uczniów klas 0 - 3

     • W oczekiwaniu na św. Mikołaja, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju sportowym. W przygotowanych konkurencjach brali udział uczniowie z klas 0 – III. Wszyscy świetnie się bawili w czterech kilkunastoosobowych zespołach. Bieg z jajkiem, Kelnerzy,  Wyścig z balonem… To tylko niektóre z konkurencji, w których wszyscy chętnie wzięli udział. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy do Sali wszedł nie kto inny jak św. Mikołaj smiley! Wszyscy zostali obdarowani słodkościami a na koniec zrobiono wspólne zdjęcie.

      Turniej mikołajkowy uczniów klas 0 - 3 - Obrazek 1

     • ŚNIADANIE DAJE MOC

     • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego klasa III a zorganizowała „Dzień zdrowia” pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Dzieci zrobiły smaczne i zdrowe kanapki, jadły warzywa i owoce oraz wymyślały i zapisywały hasła promujące zdrowe odżywianie. Dzień ten został zorganizowany po to, aby przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli śniadania jako najważniejszego posiłku.

      Pamiętaj o 12 zasadach zdrowego odżywiania - według Instytutu Matki i Dziecka:

      1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.

      2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

      3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

      4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

      5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.

      6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.

      7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.

      8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.

      9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.

      10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.

      11. Dobrą wodą gaś pragnienie.

      12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

       

      ŚNIADANIE DAJE MOC - Obrazek 1

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY !!!!

     • Zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych wykonanych 
      przez Uczniów, Rodziców i Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie. 
      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację zabawy choinkowej i Dnia Dziecka w roku szkolnym 2017/2018. 
      Serdecznie zapraszamy!!! 

      KIERMASZ ŚWIĄTECZNY !!!! - Obrazek 1

     • WYCIECZKA DO KIELC

     • 7 grudnia uczniowie klasy drugiej wyjechali do Kielc. Tam w Magii Karmelu uczestniczyli w pokazie ręcznego wyrabiania lizaków i sami mogli wykonać swojego lizaka. Następnie udali się do Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych ,,Zaprojektuj sobie domek", po których zwiedzili muzeum.

      Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze. Polecamy ją każdemu!!!!!

      WYCIECZKA DO KIELC - Obrazek 1  WYCIECZKA DO KIELC - Obrazek 2

     • OTWARCIE EKO-PRACOWNI

     • 5 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Eko-pracowni pod nazwą PRZYRODA WOKÓŁ NAS" w ramach konkursu ,,Nasza Eko-pracownia" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

      Uzyskane środki finansowe pozwoliły na zakup: wizualizera, tablicy multimedialnej z rzutnikiem, laptopem i kompletem głośników, odpowiednich szaf do klasy, pojedynczych stolików dla uczniów oraz wielu pomocy dydaktycznych m.in.: map, globusów, atlasów przyrodniczych, lup, modeli, edukacyjnych plansz, gier, puzzli i wiele innych służących nauczycielom jako materiały pomocnicze do zajęć.

      Uroczystość została poprzedzona występem uczniów klasy drugiej, głównych opiekunów sali, którzy przygotowali krótką inscenizację ,,O wędkarzu i rybce". 

      Nową salę lekcyjną poświecił Ks. Proboszcz Antoni Pietras. 

      OTWARCIE EKO-PRACOWNI - Obrazek 1

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie w Bełchatowie
   • dobrzelowszkol@interia.pl
   • 44 635 90 32
   • ul. Górna 7 97-400 Bełchatów
 •               Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 25552