• Wizyta Pszczelarza

     • 24 listopada  na zaproszenie uczniów  klasy I, IIIa i IIIb naszą szkołę odwiedził pszczelarz Bogusław Wencel. Pan Wencel jest mieszkańcem Dobrzelowa  od wielu lat jest miłośnikiem pszczół. Na temat tych małych owadów i produkowanego przez nie miodu wie prawie wszystko. Na spotkanie przybył wyposażony w akcesoria pszczelarskie, które bardzo zaciekawiły dzieci. Ciekawie opowiadał o swojej pszczelarskiej pasji oraz odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, że w ulu rządzi królowa, która składa jajka, że pszczoły żywią się nektarem kwiatowym. Pokazał też specjalną ramkę wyjętą z ula i wyjaśnił, w których miejscach rodzą się z jajeczek pszczoły robotnice, a w których pszczoły leniuszki tzw. trutnie. Pokazał nam piękne zdjęcia  rośli miododajnych. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za spotkanie. Na koniec każdy mógł spróbować pysznego miodu.

      Wizyta Pszczelarza - Obrazek 1

       

     • FESTIWAL TWÓRCZOŚCI EKOLOGICZNEJ DZIECI 2017

     • 30 listopada zespół teatralny pod nazwą ,,Mali Artyści" składający się z uczniów klasy drugiej zaprezentował przedstawienie teatralne zawierające treści ekologiczne ,,O wędkarzu i rybce" na Festiwalu Ekologicznej Twórczości zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. 

               Głównym celem festiwalu było łączenie wiedzy i świadomości ekologicznej z działaniami artystycznymi.

      Zespół wystąpił w jednakowych niebieskich spódniczkach, a kończąc przedstawienie wykonał ,,Taniec Kropelek". 

                Każdy uczestnik festiwalu otrzymał nagrodę książkową. 

      FESTIWAL TWÓRCZOŚCI EKOLOGICZNEJ DZIECI 2017 - Obrazek 1

     • Andrzejki

     • W dniu 29.10.2017r. w naszej szkole odbyły się ogólnoszkolne Andrzejki. 
      Uczniowie Ci mali jak i trochę starsi kultywując tradycję związaną z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, 
      przelewali wosk, rzucali monetami na szczęście oraz mogli wywróżyć imię swojego wielbiciela. 
      Wiele śmiechu dostarczyły uczniom wszystkie przepowiednie, które przygotowali nauczyciele wraz z uczniami.
       
      Andrzejki - Obrazek 1  Andrzejki - Obrazek 2
     • Wycieczka do teatru

     • Dnia 16 listopada uczniowie klas 0, IIIa i IIIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Łodzi do teatr Piccolo na spektakl pt: "Skarb kapitana Haka". Przedstawienie było bardzo barwne i ciekawe. Piękna scenografia oraz wspaniale odgrywane role przez aktorów pełne humoru, śpiewu i tańca sprawiły, iż widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem. Podczas niego dzieci pomagały piratom kapitana Haka walczyć ze złą ośmiornicą i za ten czyn zostały pasowane na prawdziwych piratów. Na zakończenie spektaklu aktorzy wraz z dziećmi pozowali do pamiątkowych zdjęć.

      Wycieczka do teatru - Obrazek 1  Wycieczka do teatru - Obrazek 2

     • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
      Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej
      na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.
      Z tej okazji 10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie
      uczniowie klas IV a, III Gb, II G pod kierunkiem nauczycieli: Ilony Maślanki,
      Marleny Jędrzejczyk i Tadeusza Małża, przygotowali akademię upamiętniającą 99
      rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
      Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie
      uczniowie przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z
      przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.
      Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się pieśni „Przybyli ułani pod okienko”
      i „ O mój rozmarynie” oraz „Pierwsza Brygada” i ”Warszawianka ...” opiewające
      piękno naszego kraju wykonane przez nasz szkolny chór. Podczas całej
      uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy uczniowie na znak
      szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe.
      Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie
      naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że
      pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.

       

      11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

     • Lekkoatletyka dla każdego!

     • Dziś o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie odbył się event sportowy dla klas 0-III w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!” realizowanego dzięki współdziałaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, sponsorów i partnerów programu, jednostek samorządu terytorialnego, trenerów i instruktorów.
      Program upowszechniania lekkiej atletyki Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów.
      Program ma na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów.


      Przygotowany przez ekspertów program szkolenia oznacza ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka na jego etapie rozwoju i właściwą organizację zajęć.
      Oprócz regularnych ćwiczeń program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez i zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale też mają okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

      Lekkoatletyka dla każdego! - Obrazek 1

     • Udział uczniów klasy drugiej w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie

     • 25 października 2017r. odbyły się eliminacje powiatowe XII Wojewódzkiego Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie.
      Do rywalizacji na szczeblu powiatowym przystąpiły dwuosobowe drużyny uczniów klas drugich z 14 szkół. Uczestnicy konkursu najpierw rozwiązywali test z wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie mieli do pokonania na czas tor przeszkód.
      Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Wrzesiak i Jakub Tłoczek.

      Udział uczniów klasy drugiej w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie - Obrazek 1

     • Siatkarze z sukcesami !!!

     • 19 października reprezentacja chłopców klas gimnazjalnych naszej szkoły wzięła udział w gminnym turnieju piłki siatkowej w Kurnosie Drugim.

      Panowie spisali się na medal, zdobyli srebro!!!

      Brawo Wy!

       

      Siatkarze z sukcesami !!! - Obrazek 1

     • Narodowe Czytanie w naszej szkole – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

     • 06 października 2017 roku uczniowie klasy VII i klas gimnazjalnych wraz z panem dyrektorem i panią wicedyrektor przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej i promowanej przez Parę Prezydencką.
      Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w naszej szkole miało na celu promowanie czytelnictwa, wzmacnianie tożsamości narodowej, kształtowanie postawy szacunku wobec polskiej literatury i kultury oraz wzbudzanie szacunku dla polszczyzny. Podczas spotkania z lekturą przypomniano ideę organizowania Narodowego Czytania na terenie całego kraju oraz tytuły lektur poprzednich edycji akcji. Omówiona została geneza dramatu Wyspiańskiego oraz jego główne wątki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dnia 13 października 2017 roku o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem A. Maślanki, I. Maślanki i A. Komorowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie z życia szkoły. Piękną dekorację wykonała L. Zaremba, za oprawę muzyczną był odpowiedzialny T. Małż. Nie brakowało również życzeń od gości zaproszonych jak i dyrekcji szkoły dla wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. W trakcie akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z kl. I i wychowawcę p. Dagmarę Rzepecką. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej i jednocześnie podniosłej atmosferze.

      Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 2

     • Sportowcy z sukcesami !!!

     • 4 i 5 października na obiektach PCS odbył się VII Turniej Piłki Nożnej U-14 i U-16 o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Uczniowie  z naszej szkoły w kategorii U -16 zajęli II miejsce, a Jakub Szczepka został najlepszym zawodnikiem U-16. Gratulujemy!!!

      Sportowcy z sukcesami !!! - Obrazek 1

     • Cyrk „OBIMBOLANDO”

     • W poniedziałek 02.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole cyrk „OBIMBOLANDO”. Artyści zaprezentowali bardzo wesoły i ciekawy program. Wśród atrakcji znalazły się m.in. akrobacje, żonglerka, oraz rozmaite magiczne sztuczki. Dodatkowo mogliśmy podziwiać białego królika oraz psa – artystę. Uczniowie z klas 0 – IV podziwiali sztukę cyrkową na sali gimnastycznej oraz mieli możliwość aktywnie w niej uczestniczyć.

       Była świetna zabawa i dużo śmiechu.

       

      Cyrk „OBIMBOLANDO” - Obrazek 1

     • Przepisy w ruchu drogowym

     • W dniu 27.09.2017r. na terenie szkoły odbyło sie spotkanie klas I-III z pracownikiem straży miejskiej w Bełchatowie. To spotkanie miało na celu przygotowanie do uczestnictwa w ruchu drogowym naszych najmłodszych uczniów.
      Zajęcia te, to nie tylko czysta teoria ale i działania praktyczne.

      Przepisy w ruchu drogowym - Obrazek 1

     • Policjanci u najmłodszych

     • Do najmłodszych uczniów naszej szkoły przybyli dzisiaj policjanci z bełchatowskiej drogówki. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachęcane do noszenie odblasków. Przypomniane zostały symbole kolorów świateł sygnalizatora, uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Policjancji uczulali również uczniów na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcej osoby dorosłej i zachęcali do szanowania pracy policjanta.

      Policjanci u najmłodszych - Obrazek 1

     • RAJD ROWEROWY

     • Rajd rowerowy dla klas V – VI odbędzie się 10 września 2016r. ( sobota). Zbiórka pod szkołą o godz. 8.00

      Obowiązuje karta rowerowa, zgoda od rodziców, strój sportowy ( + deszczówka), sprawny rower i dobry humor.

      Przewidziany powrót do domu ok. godz. 13.00

       

      Opiekun

      mgr Zuzanna Szafrańska

     • EKO-PIKNIK 2017

     • W dniu 8 września 2017r. uczniowie klasy drugiej wzięli udział w EKO-PIKNIKU zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.
      Uczennica Marysia Otocka wzięła udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej wykonując utwór ,,Ekologia”, natomiast plakat o ochronie przyrody na Konkurs plastyczny przygotowali: Oliwia Barańska, Liwia Caba, Iga Wróblewska, Marysia Otocka, Amelka Rożniatowska, Oliwia Wrzesiak i Jakub Tłoczek.
      Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia i zapewnili wychowawcę, że w przyszłym roku dołożą wszelkich starań, by stanąć na podium.

      EKO-PIKNIK 2017 - Obrazek 1

     • Nowy rok szkolny 2017/18

     • W tym roku wyjątkowo 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Wypoczęci, zadowoleni i gotowi do podjęcia ciężkiej pracy uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły. Krótką częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów gimnazjum ostatecznie pożegnaliśmy wakacje.
      Oddaliśmy również hołd żołnierzom poległym w czasie wojny, gdyż 1września jest również rocznicą rozpoczęcia największego koszmaru w historii ludzkości- II wojny światowej.
      Uroczyście powitaliśmy także nowe kierownictwo naszej szkoły- pana dyrektora Tomasza Piotrowskiego i panią wicedyrektor- Beatę Walenczak- Frukacz.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września 2017r.
      ( poniedziałek) o godz. 9.00
      w sali gimnastycznej szkoły.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie w Bełchatowie
   • dobrzelowszkol@interia.pl
   • 44 635 90 32
   • ul. Górna 7 97-400 Bełchatów
 •               Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 25488