Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
                     W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
        w Dobrzelowie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 60 000 zł  na zakup wyposażenia wg po
        niższej specyfikacji:

• Laptop Acer TravelMate P2 i5
        • Stacja lutownicza HOT Air z grotem
        • Gimbal do aparatów i smartfonów
        • Mikrofon kierunkowy
        • Statyw do aparatu i kamery
        • Aparat fotograficzny Canon PowerShot G7
        • Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
        • Długopisy BANACH 3D
        • Tablice białe suchościeralno-magnetyczne z akcesoriami
        • Ekosystem Banach 3D z drukarką 3D i 5letnim programem wsparcia
        • Szafka Grande na drukarkę 3D
        • Długopisy BANACH 3DFilamenty do drukarki 3DZestaw elektroniczny Boffin II Gry
        • Skaner 3D
        • Długopisy 3D
        • Filamenty PCL długopisu 3D
        • Zestaw filamentów PLA Banach 3D do długopisów 3D
        • Pakiet STEAM-TEAM Korbo-klocki konstrukcyjne
        • Magformers Smart, 144 el.
        • Szafka z klockami Wafle mała

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów.
                       Wyżej wymienione wyposażenie wykorzyst
        ane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.

W naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza do udokumentowania którego wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu  #LaboratoriaPrzyszlosci:. Fotorelacja w poniższym linku:

Na kole informatyczno-przyrodniczym nasi uczniowie wykorzystali zestaw elektroniczny Boffin II zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci:

Na zajęciach w klasie 0 wykorzystane zostały klocki wafle zakupione ze środków pozyskanych z programu #LaboratoriaPrzyszlosci:

Uczniowie klas 1-3 w trakcie zajęć poznali podstawy korzystania z długopisów 3D zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci:

kl.2

kl.1

kl.3
        kl.7 Realizacja projektu okularów z wykorzystaniem długopisów 3D zakupionych  z programu #LaboratoriaPrzyszlosci:

Koło Młodego Odkrywcy klasa 4 tworzy  Układy elektroniczne - kula dyskotekowa i wiatrak z wykorzystaniem sprzętu zakupionego z programu #LaboratoriaPrzyszlosci:

Lekcja religii w klasie 3 z udziałem misjonarski z Ziemi Świętej siostry Bogusławy Kopki.  Na zajęciach uczniowie wykorzystali kamerę i aparat zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszlosci:

video-99865b1b-9b0c-4e5a-872d-6788d3b6c81f-1663950486.mp4

Wykonanie makiety osiedla przez uczniów kl.6 z wykorzystaniem długopisów 3D zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci: