• 18 -20 kwietnia Egzaminy Gimnazjalne

• Drodzy Gimnazjaliści, życzymy Wam, aby wyniki, które uzyskacie odpowiadały Waszym oczekiwaniom, dawały możliwość realizacji życiowych planów.

Jesteśmy przekonani, że  w towarzyszącym egzaminom stresie Wasza wiedza nie umknie, a liczba osiągniętych punktów będzie jak najwyższa.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

• Gminne Mistrzostwa szkół podstawowych w piłce siatkowej chłopców

• Dzisjaj tj.16 kwietnia, w Kurnosie Drugim odbyły się Gminne Mistrzostwa szkół podstawowych w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsce, w rezultacje zajęli V.

Gratulujemy!

• Rajd rowerowy

• Dzisiaj tj. 14 kwietnia 2018r. odbył się rajd rowerowy dla uczniów z klas V i VI.

Trasa przebiegała spod szkoły w Dobrzelowie do OSiR "Wawrzkowizna". Pogoda była przepiękna😎🌳🌷🌞, a i uczniowie spisali się na medal i zasłużyli na nagrodę🍦😉.

Opiekunowie: p. Paulina Klaczyńska, p. Katarzyna Heródzińska-Rośniak i p. Zuzanna Szafrańska👍🚲🚴

• NOCOWANIE Z KODOWANIEM

• Pod takim hasłem uczniowie z klas I, IIIa i IIIb spędzili noc z piątku na sobotę w szkole. Oprócz emocjonującego spania w sali lekcyjnej uczniowie uczestniczyli w programie Zaprogramuj Przyszłość. Wszystkie zajęcia były prowadzone w grupach 9-11 osobowych, aby każdy miał możliwość jak najlepszego zaznajomienia się z tą tematyką. Uczniowie zabrali na wycieczkę po mapie robota Dota i z nim zwiedzali najważniejsze miasta w Polsce, natomiast robot Dash wędrował po granicach naszego państwa i odwiedzał naszych zagranicznych sąsiadów. Również podczas zajęć została wykorzystana mata, a na niej kodowanie różnych wzorów oraz zmierzenie się
            z dyktandami graficznymi. Oprócz zajęć edukacyjnych uczniowie wykorzystali także zasady kodowania podczas sprzątania po kolacji, robienie kanapek czy porannej gimnastyki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 13 kwietnia w Szczercowie odbył się XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: pierwszy w składzie- Krystian Jaszczak, Kacper Jeziorny, Dawid Tyran oraz ich młodsi koledzy: Kacper Kot, Grzegorz Olszewski i Mikołaj Pietruszka. Nasi uczniowie dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Rajd rowerowy

• W sobotę tj. 14 kwietnia odbędzie się rajd rowerowy dla klas V i VI.

Zapisy u pani Zuzanny Szafrańskiej.

Zapraszamy.

• Konkurs Pięknego Czytania

• 10 kwietnia w klasie IIIa i IIIb odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Jedenaścioro uczniów walczyło o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Oto rezultaty tego konkursu:

Mistrzem Pięknego Czytania został Patryk Słomian z klasy IIIa

I miejsce zajęła Judytka Paradecka z klasy IIIa

II miejsce zajęła Lena Kwaśniewska z klasy IIIa

III miejsce zajął Krzysio Markiewicz z klasy IIIb

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

GRATULUJEMY.

• Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

• 6 kwietnia w Łękawie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Po zaciętej rywalizacji uczennica naszej szkoły Ania Mazurska w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce! Gratulujemy Aniu 😀

• GMINNY KONKURS WIEDZY CHEMICZNO - FIZYCZNYNEJ

• W dniu 27.03.2018r. w godzinach 9.00 – 11.00 odbył się gminny  konkurs przedmiotowy z chemii i fizyki dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów gminy Bełchatów. Organizatorami konkursu są: Powiat  Bełchatowski – Wydział Ochrony Środowiska oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy  w Dobrzelowie .

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego w życiu codziennym. Rozwijanie , rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień chemicznych uczniów w klasach II i III  gimnazjum oraz umożliwienie konfrontacji poziomu wykształcenia chemicznego  i fizycznego między poszczególnymi uczestnikami.

W konkursie wzięli udział uczniowie z:

• Szkoła Podstawowa  w Domiechowicach,
            • Szkoła Podstawowa  w Dobrzelowie,
            • Szkoła Podstawowa  w Łękawie,
            •  Szkoła Podstawowa  w Kurnosie.

Razem  udział  wzięło 16 osób .

Konkurs odbył się w czteroosobowych grupach a za  udzielenie prawidłowych odpowiedzi   można było zdobyć określoną punktacje.

Lista osób nagrodzonych w konkursie:

Za uzyskanie największej liczy punktów na możliwe do zdobycia uczniowie otrzymali  nagrody, ufundowane przez Powiat Bełchatowski:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrzelowie (w składzie:Julia Szewczyk, Adam Bartos, Kacper Jeziorny, Dawid Tyran)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Domiechowice

IV miejsce –Szkoła Podstawowa Łękawie.