• Rekrutacja na rok szkolny 2020/21

• Szanowni Rodzice!

Dyrektor Szkoły Podstawowej
            im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie informuje,

iż od  03.02.2020r. rozpoczyna się  rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego
            i klasy pierwszejna rok szkolny 2020/2021.

Zapisy odbywają się w sekretariacie szkoły.
             (dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce "Uczniowie i rodzice")

Zapraszamy!

• ZABAWA CHOINKOWA

Harmonogram dnia 10 stycznia 2020r.  ( piątek):

6.00-16.00- świetlica

Grupa młodsza (kl.0-III)

8.00-10.35: zabawa choinkowa
            10.35-12.45: zajęcia opiekuńcze z wychowawcami

Grupa starsza (kl. IV-VIII)

8.00-9.40: zajęcia według planu

9.50-10.35: zajęcia z wychowawcami

10.35- 12.45: zabawa choinkowa

11.30-12.00: Obiad

Odwozy:

12.50:Miejscowości: Zawady, Kałduny, Niedyszyna, Myszaki

13.45:Miejscowości: Helenów, Wielopole, Huta

14.30:Miejscowości: Zawady, Kałduny, Niedyszyna, Myszaki,

Helenów, Wielopole, Huta

• "Czekając na cud"

• W tym roku dzieci i młodzież naszej szkoły przedstawiła jasełka pt: „Czekając na cud”.

Jest to pełna humoru opowieść o pochodzeniu szopki i narodzeniu Jezusa.

Występ wzbogacony został o kolędy i pastorałki naszego szkolnego chóru.

• Organizacja dnia 20 grudnia 2019r.

w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy
             w Dobrzelowie:

06.00- 7.30- Świetlica

8.00- 09.30- Spotkanie z wychowawcami, wigilie  klasowe

9.30- 11.30- Jasełka Bożonarodzeniowe

11.45- odwóz uczniów do domu

Miejscowość:Zawady, Kałduny, Myszaki, Niedyszyna.

12.10 – odwóz uczniów
            Miejscowość:Helenów, Wielopole, Huta

11.30-16.00 –  świetlica.

• Organizacja dnia 6 grudnia 2019r.- Mikołajki

w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy
             w Dobrzelowie:

6.00- 7.30- Świetlica

8.00- 11.15- Zajęcia z wychowawcami

10.15-10.45: Obiad

11.15- odwóz uczniów do domu Zawady, Kałduny, Myszaki, Niedyszyna

11.35 – Huta , Wielopole, Helenów

Od godz. 11.15 –  świetlica.

W dniu 6 grudnia 2019r. zajęcia lekcyjne będą skrócone.

• Święto Niepodległości

• W dn. 8 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniającą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Całemu gronu pedagogicznemu oraz społeczności uczniowskiej niezwykle miło było gościć zaproszonych gości: wójta gminy Bełchatów pana Konrada Koca oraz radnego gminy Bełchatów pana Zygmunta Paradeckiego.

To była piękna, niezwykle wzruszająca lekcja historii naszego kraju, którą przygotowali wraz z uczniami pani Anna Stasiak, pani Agnieszka Komorowska, pan Przemysław Kądzioła, pani Agnieszka Kasprzyk oraz pani Małgorzata Ławska.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy o przodkach, którzy wielokrotnie musieli udowadniać swe przywiązanie do Ojczyzny i umiłowanie wolności i nie zapominajmy, że mamy im wiele do zawdzięczenia.

• Pierwsze miejsce w zawodach sportowo - medycznych.

• 25 października 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w zawodach sportowo - medycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Bełchatowie, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Kurnosie Drugim.

Nasi uczniowie świetnie się spisali i ukończyli zawody na najwyższym stopniu podium.

Skład drużyny: Martyna Grzejdziak kl.6B, Jakub Wąsik kl.7, Zuzanna Kościańska i Adam Duraj kl.8.

Gratulujemy!

• "Szkoła pamięta"

• Zbliżają się dni, w których w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. 25 października nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". W ramach akcji uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem "Pamięci Bełchatowian" oraz na grobie Rodziny Hellwigów. Pamięć o nich jest wyrazem szcunku dla ich życia i dokonań.

• Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie tańczyli, śpiewali i deklamowali piękne wiersze. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także rodziców, których pociechy były w tym dniu pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej. Uroczystość nie odbyłaby się bez pomocy nauczycieli - pani Anny Stasiak  i Lidii Zaremby. O  przygotowanie pierwszoklasistów zadbała wychowawczyni - Pani Katarzyna Heródzińska - Rośniak. Zaangażowali się także rodzice, którzy przygotowali poczęstunek i drobne upominki dla pierwszoklasistów.

Piękna dekoracja i profesjonalny występ uczniów chwyciły za serce każdego...

W tym ważnym dniu, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie wszystkim pracownikom oświaty i osobom z oświatą związanym, składają najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pasji i entuzjazmu w działaniu, myśli i marzeń, które zmieniają świat, radości i satysfakcji z każdego wyzwania stawianego sobie w życiu osobistym i zawodowym.

• Informacja

• Informujemy, że na podstawie § 5. 1. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej   z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318)

14 października 2019 r. (poniedziałek)  jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu, mogą skorzystać z opieki świetlicy szkolnej.

• Zapraszamy!

• W dniu 12 września 2019r. ( czwartek) o godz. 17.00
            odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

• Nowy rok szkolny 2019-2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a  wrzesień to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

Pan Dyrektor Tomasz Piotrowski serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli i życzył wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie.