• Przepisy w ruchu drogowym

• W dniu 27.09.2017r. na terenie szkoły odbyło sie spotkanie klas I-III z pracownikiem straży miejskiej w Bełchatowie. To spotkanie miało na celu przygotowanie do uczestnictwa w ruchu drogowym naszych najmłodszych uczniów.
            Zajęcia te, to nie tylko czysta teoria ale i działania praktyczne.

• Policjanci u najmłodszych

• Do najmłodszych uczniów naszej szkoły przybyli dzisiaj policjanci z bełchatowskiej drogówki. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachęcane do noszenie odblasków. Przypomniane zostały symbole kolorów świateł sygnalizatora, uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Policjancji uczulali również uczniów na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcej osoby dorosłej i zachęcali do szanowania pracy policjanta.

• RAJD ROWEROWY

• Rajd rowerowy dla klas V – VI odbędzie się 10 września 2016r. ( sobota). Zbiórka pod szkołą o godz. 8.00

Obowiązuje karta rowerowa, zgoda od rodziców, strój sportowy ( + deszczówka), sprawny rower i dobry humor.

Przewidziany powrót do domu ok. godz. 13.00

Opiekun

mgr Zuzanna Szafrańska

• EKO-PIKNIK 2017

• W dniu 8 września 2017r. uczniowie klasy drugiej wzięli udział w EKO-PIKNIKU zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.
            Uczennica Marysia Otocka wzięła udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej wykonując utwór ,,Ekologia”, natomiast plakat o ochronie przyrody na Konkurs plastyczny przygotowali: Oliwia Barańska, Liwia Caba, Iga Wróblewska, Marysia Otocka, Amelka Rożniatowska, Oliwia Wrzesiak i Jakub Tłoczek.
            Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia i zapewnili wychowawcę, że w przyszłym roku dołożą wszelkich starań, by stanąć na podium.

• Nowy rok szkolny 2017/18

• W tym roku wyjątkowo 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Wypoczęci, zadowoleni i gotowi do podjęcia ciężkiej pracy uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły. Krótką częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów gimnazjum ostatecznie pożegnaliśmy wakacje.
            Oddaliśmy również hołd żołnierzom poległym w czasie wojny, gdyż 1września jest również rocznicą rozpoczęcia największego koszmaru w historii ludzkości- II wojny światowej.
            Uroczyście powitaliśmy także nowe kierownictwo naszej szkoły- pana dyrektora Tomasza Piotrowskiego i panią wicedyrektor- Beatę Walenczak- Frukacz.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września 2017r.
            ( poniedziałek) o godz. 9.00
            w sali gimnastycznej szkoły.