• DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI

     •  Przez cały styczeń w nowo otwartej pracowni odbywały się zajęcia z zakresu ekologii i przyrody.

      Celem tych spotkań było: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych, rozbudzanie świadomości ekologicznej, umiejętności twórczego i logicznego myślenia oraz przygotowywanie uczniów do konkursów. 

      Na zajęciach wykorzystano szereg pomocy dydaktycznych: encyklopedii, plansz, puzzli oraz filmów edukacyjnych zakupionych w ramach konkursu ,,Nasza Eko-pracownia" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

       
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 1 DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 2
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 3 DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 4
      DODATKOWE ZAJĘCIA W EKO-PRACOWNI - Obrazek 5
       
       
     • OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA

     • 8 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska olimpiada wiedzy ogólnej „Olimpusek – sesja zimowa”. Olimpiada przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II, IIIA oraz III B. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

      Uczniom biorącym udział w olimpiadzie życzymy powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

       

      OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA - Obrazek 1 OLIMPUSEK – SESJA ZIMOWA - Obrazek 2

     • Wycieczka do Ceramilandii bajkowego świata nauki i rozrywki

     • „Postawcie dziecko przed prawdziwymi trudnościami
      pobudzającymi jego zainteresowania i wysiłki.
      Stwórzcie dziecku warunki, w których napotka okazje do czynnego życia.”

      Ovide Decroly

      W czwartek 4 stycznia 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Ceramilandię – krainę nauki zabawy i rozrywki. Podczas warsztatów uczniowie poznali technikę produkcji dzieł z ceramiki i dekorowali ceramiczne figurki. Najwięcej emocji dostarczył im jednak ogromny plac zabaw. Niesamowity dmuchany plac zabaw, olbrzymi figloraj, trampoliny i karuzele. Te atrakcje dostarczyły niezwykłych emocji i stały się głównym punktem wycieczki. Nie trzeba chyba wspominać, że dzieciaki wróciły zachwycone i  …. Bardzo zmęczone.

     • Rozliczenie kiermaszu

     • Kolejny raz kiermasz świąteczny zakończył się dużym sukcesem. Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać 1160 zł. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu naszej małej społeczności, mogliśmy w tym roku podziwiać piękne choinki, ozdoby, stroiki i karty świąteczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pierniczki i ciastka przygotowane przez nauczycielki. Ciekawe, które z nich doczekały się zawieszenia na pachnącym drzewku…

      Pieniądze z kiermaszu zostanę przeznaczone na organizację zabawy choinkowej pod koniec stycznia oraz Dnia Dziecka w czerwcu. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy, zwłaszcza uczniom klasy IV a i IV b, którzy dopilnowali wszystkich drobiazgów i sprzedawali zgromadzone rzeczy.

      Rozliczenie kiermaszu - Obrazek 1

     • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

     • Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie odbyła się szkolna Wigilia, po której wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy VII pod opieką p. E. Maciejewskiej i szkolnego chóru „Wrzosy” pod opieką p. Małża. W przepięknej scenografii uczniowie przypomnieli wszystkim o okolicznościach przyjścia na świat Bożego Syna-Jezusa i wprowadzili w świąteczny nastrój widzów tj. uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

      JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 1 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 2 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 3

     • AKCJA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

     • W dniach od 10 do 18 grudnia 2017r. w naszej szkole samorząd uczniowski
      wraz z opiekunami przeprowadził akcję charytatywną „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ
      ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”, w trakcie której zbierano artykuły spożywcze.
      Obdarowano 13 uczniów naszej szkoły z rodzin potrzebujących
      pomocy przed świętami, wywołując radość na ich twarzach. W akcję również
      zaangażował się ks. Proboszcz A. Pietras, ofiarowując kilka paczek „Caritas” z Kościoła.

      Wszystkim darczyńcom szkoła składa podziękowania – uczniom i ich rodzicom za dary oraz życzy: radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

     • MAŁE GWIAZDY 2017

     • 9 grudnia 2017r. odbyła się XI edycja konkursu wokalnego „Małe gwiazdy” dla dzieci w wieku 6-9 lat. Jak co roku organizatorem tego wydarzenia było MCK Bełchatów. Reprezentantkami naszej szkoły była Judyta Paradecka uczennica kl. IIIa, która zaśpiewała utwór pt: „Pięknie żyć”, natomiast drugą uczestniczką była Dominika Dopierała z kl. I, która zaprezentowała piosenkę pt. "Zuzia, lalka nieduża". Oby dwie dziewczynki dzielnie reprezentowały naszą szkołę.

      MAŁE GWIAZDY 2017 - Obrazek 1

      Autor zdjęcia: MCK Bełchatów 

     • Nocowanie w szkole

     • To już kolejny rok, kiedy uczniowie klas najmłodszych brali udział w projekcie „Czekamy na św. Mikołaja. Nocowanie w szkole”. W tym roku byli to uczniowie klasy I oraz III a. Jak zawsze czas upłynął pod znakiem zabaw, robienia świątecznych ozdób i wieczornego czytania. Uczniowie samodzielnie przygotowali także kolacje oraz śniadanie. Nie lada wyzwaniem było też ubieranie bożonarodzeniowego drzewka. Rodzice na bieżąco mogli śledzić poczynania swoich pociech na szkolnym profilu fb. Nocowanie w szkole, to duże wyzwanie zwłaszcza dla uczniów klasy pierwszej, którzy na wiosnę wyjadą po raz pierwszy na zieloną szkołę. Wszyscy spisali się na medalsmiley! Mamy nadzieję, że dzięki temu wyjazd na dłużej i rozłąka z Rodzicami nie będą już takie trudne.

      Nocowanie w szkole - Obrazek 1 Nocowanie w szkole - Obrazek 2

     • Turniej mikołajkowy uczniów klas 0 - 3

     • W oczekiwaniu na św. Mikołaja, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju sportowym. W przygotowanych konkurencjach brali udział uczniowie z klas 0 – III. Wszyscy świetnie się bawili w czterech kilkunastoosobowych zespołach. Bieg z jajkiem, Kelnerzy,  Wyścig z balonem… To tylko niektóre z konkurencji, w których wszyscy chętnie wzięli udział. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy do Sali wszedł nie kto inny jak św. Mikołaj smiley! Wszyscy zostali obdarowani słodkościami a na koniec zrobiono wspólne zdjęcie.

      Turniej mikołajkowy uczniów klas 0 - 3 - Obrazek 1

     • ŚNIADANIE DAJE MOC

     • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego klasa III a zorganizowała „Dzień zdrowia” pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Dzieci zrobiły smaczne i zdrowe kanapki, jadły warzywa i owoce oraz wymyślały i zapisywały hasła promujące zdrowe odżywianie. Dzień ten został zorganizowany po to, aby przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli śniadania jako najważniejszego posiłku.

      Pamiętaj o 12 zasadach zdrowego odżywiania - według Instytutu Matki i Dziecka:

      1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.

      2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

      3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

      4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

      5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.

      6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.

      7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.

      8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.

      9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.

      10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.

      11. Dobrą wodą gaś pragnienie.

      12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

       

      ŚNIADANIE DAJE MOC - Obrazek 1

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY !!!!

     • Zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych wykonanych 
      przez Uczniów, Rodziców i Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie. 
      Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację zabawy choinkowej i Dnia Dziecka w roku szkolnym 2017/2018. 
      Serdecznie zapraszamy!!! 

      KIERMASZ ŚWIĄTECZNY !!!! - Obrazek 1

     • WYCIECZKA DO KIELC

     • 7 grudnia uczniowie klasy drugiej wyjechali do Kielc. Tam w Magii Karmelu uczestniczyli w pokazie ręcznego wyrabiania lizaków i sami mogli wykonać swojego lizaka. Następnie udali się do Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych ,,Zaprojektuj sobie domek", po których zwiedzili muzeum.

      Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze. Polecamy ją każdemu!!!!!

      WYCIECZKA DO KIELC - Obrazek 1  WYCIECZKA DO KIELC - Obrazek 2

     • OTWARCIE EKO-PRACOWNI

     • 5 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Eko-pracowni pod nazwą PRZYRODA WOKÓŁ NAS" w ramach konkursu ,,Nasza Eko-pracownia" zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

      Uzyskane środki finansowe pozwoliły na zakup: wizualizera, tablicy multimedialnej z rzutnikiem, laptopem i kompletem głośników, odpowiednich szaf do klasy, pojedynczych stolików dla uczniów oraz wielu pomocy dydaktycznych m.in.: map, globusów, atlasów przyrodniczych, lup, modeli, edukacyjnych plansz, gier, puzzli i wiele innych służących nauczycielom jako materiały pomocnicze do zajęć.

      Uroczystość została poprzedzona występem uczniów klasy drugiej, głównych opiekunów sali, którzy przygotowali krótką inscenizację ,,O wędkarzu i rybce". 

      Nową salę lekcyjną poświecił Ks. Proboszcz Antoni Pietras. 

      OTWARCIE EKO-PRACOWNI - Obrazek 1

     • Wizyta Pszczelarza

     • 24 listopada  na zaproszenie uczniów  klasy I, IIIa i IIIb naszą szkołę odwiedził pszczelarz Bogusław Wencel. Pan Wencel jest mieszkańcem Dobrzelowa  od wielu lat jest miłośnikiem pszczół. Na temat tych małych owadów i produkowanego przez nie miodu wie prawie wszystko. Na spotkanie przybył wyposażony w akcesoria pszczelarskie, które bardzo zaciekawiły dzieci. Ciekawie opowiadał o swojej pszczelarskiej pasji oraz odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, że w ulu rządzi królowa, która składa jajka, że pszczoły żywią się nektarem kwiatowym. Pokazał też specjalną ramkę wyjętą z ula i wyjaśnił, w których miejscach rodzą się z jajeczek pszczoły robotnice, a w których pszczoły leniuszki tzw. trutnie. Pokazał nam piękne zdjęcia  rośli miododajnych. Pełne wrażeń dzieci podziękowały za spotkanie. Na koniec każdy mógł spróbować pysznego miodu.

      Wizyta Pszczelarza - Obrazek 1

       

     • FESTIWAL TWÓRCZOŚCI EKOLOGICZNEJ DZIECI 2017

     • 30 listopada zespół teatralny pod nazwą ,,Mali Artyści" składający się z uczniów klasy drugiej zaprezentował przedstawienie teatralne zawierające treści ekologiczne ,,O wędkarzu i rybce" na Festiwalu Ekologicznej Twórczości zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. 

               Głównym celem festiwalu było łączenie wiedzy i świadomości ekologicznej z działaniami artystycznymi.

      Zespół wystąpił w jednakowych niebieskich spódniczkach, a kończąc przedstawienie wykonał ,,Taniec Kropelek". 

                Każdy uczestnik festiwalu otrzymał nagrodę książkową. 

      FESTIWAL TWÓRCZOŚCI EKOLOGICZNEJ DZIECI 2017 - Obrazek 1

     • Andrzejki

     • W dniu 29.10.2017r. w naszej szkole odbyły się ogólnoszkolne Andrzejki. 
      Uczniowie Ci mali jak i trochę starsi kultywując tradycję związaną z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, 
      przelewali wosk, rzucali monetami na szczęście oraz mogli wywróżyć imię swojego wielbiciela. 
      Wiele śmiechu dostarczyły uczniom wszystkie przepowiednie, które przygotowali nauczyciele wraz z uczniami.
       
      Andrzejki - Obrazek 1  Andrzejki - Obrazek 2
     • Wycieczka do teatru

     • Dnia 16 listopada uczniowie klas 0, IIIa i IIIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Łodzi do teatr Piccolo na spektakl pt: "Skarb kapitana Haka". Przedstawienie było bardzo barwne i ciekawe. Piękna scenografia oraz wspaniale odgrywane role przez aktorów pełne humoru, śpiewu i tańca sprawiły, iż widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem. Podczas niego dzieci pomagały piratom kapitana Haka walczyć ze złą ośmiornicą i za ten czyn zostały pasowane na prawdziwych piratów. Na zakończenie spektaklu aktorzy wraz z dziećmi pozowali do pamiątkowych zdjęć.

      Wycieczka do teatru - Obrazek 1  Wycieczka do teatru - Obrazek 2

     • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
      Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej
      na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.
      Z tej okazji 10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie
      uczniowie klas IV a, III Gb, II G pod kierunkiem nauczycieli: Ilony Maślanki,
      Marleny Jędrzejczyk i Tadeusza Małża, przygotowali akademię upamiętniającą 99
      rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
      Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie
      uczniowie przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z
      przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.
      Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się pieśni „Przybyli ułani pod okienko”
      i „ O mój rozmarynie” oraz „Pierwsza Brygada” i ”Warszawianka ...” opiewające
      piękno naszego kraju wykonane przez nasz szkolny chór. Podczas całej
      uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy uczniowie na znak
      szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe.
      Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie
      naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że
      pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.

       

      11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

     • Lekkoatletyka dla każdego!

     • Dziś o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie odbył się event sportowy dla klas 0-III w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!” realizowanego dzięki współdziałaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, sponsorów i partnerów programu, jednostek samorządu terytorialnego, trenerów i instruktorów.
      Program upowszechniania lekkiej atletyki Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów.
      Program ma na celu popularyzację lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów.


      Przygotowany przez ekspertów program szkolenia oznacza ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka na jego etapie rozwoju i właściwą organizację zajęć.
      Oprócz regularnych ćwiczeń program Lekkoatletyka dla każdego! przewiduje również organizację imprez i zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale też mają okazję spotkać się z gwiazdami sportu, utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

      Lekkoatletyka dla każdego! - Obrazek 1

     • Udział uczniów klasy drugiej w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie

     • 25 października 2017r. odbyły się eliminacje powiatowe XII Wojewódzkiego Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie.
      Do rywalizacji na szczeblu powiatowym przystąpiły dwuosobowe drużyny uczniów klas drugich z 14 szkół. Uczestnicy konkursu najpierw rozwiązywali test z wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie mieli do pokonania na czas tor przeszkód.
      Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Wrzesiak i Jakub Tłoczek.

      Udział uczniów klasy drugiej w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie - Obrazek 1

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie w Bełchatowie
   • dobrzelowszkol@interia.pl
   • 44 635 90 32
   • ul. Górna 7 97-400 Bełchatów
 •               Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 15051